کاهش روابط پستی به بهانه تحریم برخلاف اصول است

کاهش روابط پستی به بهانه تحریم برخلاف اصول است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: برخی کشورها به بهانه تحریم و برخلاف رویه و اصول بنیادین اتحادیه جهانی پست، روابط پستی شان را کاهش داده اند یا در پرداخت و تسویه مطالبات مالی مانع ایجاد می کنند و اتحادیه موظف است از اینطور اقدامات پیشگیری کند.


به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور در اینستاگرام نوشت: در آخرین روز سفر به ژنو برای دیدار با «ماساهیکو متوکی»، دبیر کل اتحادیه جهانی پست به برن رفتم. در ابتدای این دیدار انتخاب آقای متوکی به دبیرکلی اتحادیه جهانی پست (UPU) را تبریک گفتم و سپس اقدامات شرکت ملی پست ایران در پیاده سازی طرح تحول و هوشمندسازی فرایندهای پستی را توضیح دادم. از نقش فعال و همکاری نزدیک شرکت ملی پست ایران با این اتحادیه در طول سالهای قبل گفتم و خواهان بسط بیشتر این روابط شدم.
وی افزود: همین طور از دبیر کل خواستم تا برای رفع موانع و محدودیت های ناشی از تحریم های ناعادلانه در راه پست بین الملل تلاش کند. به او یادآوری کردم که برخی کشورها به بهانه تحریم و برخلاف رویه و اصول بنیادین اتحادیه جهانی پست، روابط پستی شان را کاهش داده اند یا در پرداخت و تسویه مطالبات مالی مانع ایجاد می کنند و اتحادیه موظف است از اینگونه اقدامات پیشگیری کند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اشاره کرد: متوکی هم با اشاره به خدمات مستمر پست ایران در سالهای کرونائی بیان داشت که «پست ایران در ۲ سال قبل پشتیبان کسب و کارهای فعال در ایران بود و اجازه نداد این کسب وکارها با مشکل روبه رو شوند.» او از نقش سازنده ایران در اتحادیه آسیا اقیانوسیه پستی تمجید و اعلام نمود که «در ماه های آتی سازوکارهایی برای رفع موانع پست بین المللی و وصول مطالبات کشورها ایجاد خواهد شد.
زارع پور اضافه کرد: متوکی اذعان کرد که محدودیت های ناشی از تحریم ها نباید شامل خدمات پستی شود. وی همین طور وعده داد که اتحادیه جهانی پست، شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران را تا هوشمندسازی کامل همراهی کند. از متوکی دعوت کردم که در نمایشگاه بین الملی پست که ماه اکتبر (پاییز) در ایران برگزار می گردد حضور داشته باشد که مورد استقبال او قرار گرفت.
وی اشاره کرد: سفر کاری به سوئیس هرچند بسیار فشرده و کوتاه بود، اما بستر خیلی از همکاریهای مشترک بین المللی را هموار کرد.
به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی ۲۰۲۲ (WSIS)، با شعار «فناوری اطلاعات برای رفاه، شمولیت و تاب آوری»، از ۲۴ اسفندماه (۱۵ مارس) تا ۱۳ خردادماه (۳ ژوئن) بصورت مجازی و از ۹ خردادماه (۳۰ می) لغایت ۱۳ خردادماه (۳ ژوئن) بصورت حضوری در ژنو، مقر اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) انجام شد و عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در این اجلاس شرکت کرده بود.1401/03/18
23:54:46
0.0 / 5
700
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
مهندس وب
مهندس وب web engineers