وزیر ارتباطات خبر داد

دسترسی به سرعت های چند صد مگابیتی اینترنت

دسترسی به سرعت های چند صد مگابیتی اینترنت

به گزارش مهندس وب وزیر ارتباطات ضمن اشاره به رونمایی از اولین دسترسی پروژه fttx در شهر بوشهر در روز جهانی ارتباطات و تجربه سرعت حدود ۹۰۰ مگابیت برثانیه، ابراز امیدواری کرد تا آخر دولت سیزدهم این امکان برای خیلی از هموطنان فراهم گردد.


به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در صفحه اینستاگرام خود اعلام نمود: "تا چند ماه پیش تصور این که روزی سرعت های حدود یک گیگابیت بر ثانیه را تجربه نماییم عجیب و دور از دسترس به نظر می رسید؛ اما با آغاز اجرای کلان پروژه توسعه شبکه دسترسی مبتنی بر فیبر نوری(fttx)، ان شالله به تدریج و تا آخر دولت سیزدهم، دسترسی به سرعت های چند صد مگابیتی برای خیلی از هموطنان میسر می شود.
اجرای پروژه دسترسی به فیبر نوری نه تنها کیفیت و سرعت دسترسی را زیاد می کند و تجربه کاربری را بهبود می بخشد بلکه زمینه اجرای نسل های بعدی ارتباطات چون فایوجی را به صورت فراگیر فراهم می آورد.
در مراسم روز جهانی ارتباطات سال جاری، در هنگام رونمایی از اولین دسترسی های پروژه fttx در شهر بوشهر، سرعت حدود ۹۰۰ مگابیت برثانیه را تجربه کردیم. این شبکه پرسرعت در کنار خدمات بومیِ باکیفیت که در یک کلمه «شبکه ملّی اطلاعات » نامیده می شود، زیرساخت توسعه همه جانبه و بستری امن برای تحول فناوری پایه کشور در همه بخشها خواهد بود. به خاطر همین، این سرعت واقعاً صلوات دارد".
منبع:

1401/03/21
22:09:04
0.0 / 5
788
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers