افشای حملات سایبری و هک در کانادا الزامی می شود

افشای حملات سایبری و هک در کانادا الزامی می شود

مهندس وب: تحت قانون جدیدی که معرفی شده است، شرکت های کانادایی که در بخش های زیرساخت حساس کار می کنند، ملزم خواهند شد حملات سایبری را به دولت فدرال گزارش کنند و سیستم های سایبری خودرا تقویت نمایند.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، این قانون بخش های مالی، مخابرات، انرژی و حمل و نقل را به عنوان حوزه های حیاتی برای امنیت ملی و ایمنی عمومی شناخته اما از شرکت خاصی نام نبرده است.

مارکو مندیچینو، وزیر ایمنی عمومی کانادا به خبرنگاران اظهار داشت: برای انتخاب بخش هایی که برای امنیت ملی و ایمنی عمومی، اهمیت دارند، وقت زیادی گذاشته شده است و اپراتورهای زیرساخت حساس بعد از مشورت با بخش ها، شناسایی خواهند شد.

مقررات جدید به دولت جاستین ترودو، نخست وزیر لیبرال کانادا قدرت بیشتری برای ایمن کردن سیستمهای مخابراتی کشور در مقابل تهدیدهای امنیت سایبری می دهد.

مندیچینو اظهار داشت: مقررات جدید به هر دو بخش دولتی و خصوصی برای حمایت بهتر از خود در مقابل حملات سایبری کمک خواهدنمود.

دولت کانادا اعلام نمود شبکه های سریع تر مانند ۵G کمک کرده اند بخش های زیرساخت حیاتی کانادا، اتصال و یکپارچگی بیشتری پیدا کند اما در مقابل اشکال جدید تهدیدهای سایبری، لطمه پذیرتر شده اند.

یک مقام ارشد کانادایی اظهار داشت: وقایع هک رو به رشد است اما کمتر گزارش می شوند برای اینکه شرکتها تحت قوانین فعلی ملزم نشده اند وقوع حملات سایبری را گزارش کنند.

لایحه سی-۲۶ هنوز مورد بحث قرار نگرفته و تصویب نشده است، استفاده شرکتهای مخابراتی از محصولات یا خدمات تامین کنندگان پرخطر را ممنوع می کند.

بر اساس گزارش رویترز، در این بیانیه از شرکتی نام برده نشده است اما کانادا ماه گذشته استفاده از تجهیزات ۵G شرکتهای هواوی و ZTE چین را برای پشتیبانی از امنیت ملی، ممنوع کرد و با این مبادرت به جمع آمریکا، انگلیس، استرالیا و نیوزیلند پیوست که قبل از این ممنوعیت مشابهی را اعلام نموده بودند.

منبع:

1401/03/25
23:59:55
0.0 / 5
647
تگهای خبر: اپراتور , خدمات , سایبر , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers