همکاری دو وزارت خانه برای یک پروژه ملی مهم

همکاری دو وزارت خانه برای یک پروژه ملی مهم

به گزارش مهندس وب وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع اصناف حوزه ارتباطات، پروژه فیبرنوری را برای کشور مهم و راهبردی عنوان و اعلام نمود از تمام پیشنهاداتی که برای تسریع انجام این پروژه عرضه شود استقبال می نماییم.


به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور در نشست بررسی مسائل و مشکلات پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها (FTTx ) و در جمع بعضی از اعضای سازمان نظام صنفی، سندیکای مخابرات ایران و اتحادیه صادرکنندگان خدمات مهندسی، مشاوران و پیمانکاران صنعت مخابرات ایران و با حضور رئیس و معاونین سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، ضمن اشاره به مهم و راهبردی بودن پروژه توسعه فیبرنوری، تصریح کرد: انجام این پروژه یک انتخاب نیست و یک اجبار است و در صورت عدم اجرای آن کشور در آینده صدمه می بیند.
وی ضمن اشاره به مشکلات و مسائلی که حاضرین در جلسه مطرح نمودند، اضافه کرد: شبکه پهن باند، زیرساخت توسعه تمام بخش های کشور است و دولت به دنبال آن است که با اجرای این طرح، زیرساخت توسعه اقتصاد دیجیتال در کشور را فراهم آورد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، شبکه های فیبرنوری را شاهراه های عصر جدید عنوان نمود و اظهار داشت: اگر یک دهم سرمایه گذاری در زیرساخت های فیزیکی در زیرساخت های شبکه ارتباطات فیبرنوری صورت گیرد، تحول بسیاری در کشور ایجاد می شود.
وی ضمن اشاره به تصویب اختصاص ۸ درصد سهم دولت و اجبار همکاری دستگاههای مختلف در قانون بودجه سالجاری، اضافه کرد: پیگیری و تصویب این مصوبات کار بزرگی بود که به سرانجام رسید و الان نوبت فعالان و شرکتهای فعال در این بخش است که این حمایت های روی کاغذ را تبدیل به ابزار روی زمین برای توسعه این پروژه کنند.
زارع پور با بیان آمادگی برای حل مشکلات و موانع انجام پروژه FTTx، خاطرنشان کرد: همکاری و همیاری بین ما و اصناف این حوزه نیاز است و از هرگونه پیشنهاد و راه کاری برای تسریع در توسعه و پیشرفت این پروژه استقبال می نماییم.
طبق اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وی از آماده شدن تفاهمنامه ای بین وزارت ارتباطات و نیرو برای همکاری در اجرای پروژه فیبر نوری اطلاع داد.
وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه این پروژه یک پروژه ملی است و کسی نباید به دنبال منفعت شخصی باشد، تصریح کرد: البته تا حدودی مطالبه مردمی هم در این عرصه شکل گرفته است و باید دستگاه ها و اصناف تمام ظرفیت خویش را در این پروژه پای کار بیاورند.
بر طبق این گزارش، درابتدای این نشست نمایندگان سازمان نظام صنفی کامپیوتری، سندیکای مخابرات و اتحادیه صادرکنندگان خدمات صنعت مخابرات ایران مشکلات و مسائل اجرایی توسعه شبکه فیبرنوری را مطرح و در ادامه راه کارهایی برای این مشکلات عرضه کردند.
عدم همکاری برخی دستگاه ها و شهرداری ها و مطالبه تعرفه های غیر متعارف، مشکلات مالی شرکتهای کوچک برای انجام پروژه ها و نبود اطمینان خاطر از پرداخت مطالبات در آینده، بعنوان بعضی از مسائل و مشکلات شرکتهای فعال در این عرصه برای انجام پروژه فیبرنوری عنوان شد.
نمایندگان اصناف حوزه ICT در این جلسه پیشنهاداتی را برای تسریع در روند اجرای این پروژه عرضه کردند و وزیر ارتباطات هم جهت بررسی و اجرای بعضی از آنها اعلام آمادگی کرد.1401/04/07
09:22:57
0.0 / 5
695
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers