امضای تفاهم نامه همکاری ایرانسل و بنیاد علوی در پروژه های اجتماعی

امضای تفاهم نامه همکاری ایرانسل و بنیاد علوی در پروژه های اجتماعی

مهندس وب: ایرانسل و بنیاد علوی، در زمینه‌ی محرومیت زدایی و پروژه های اجتماعی، تفاهم نامه‌ی همکاری امضا کردند.


به گزارش مهندس وب به نقل از روابط عمومی ایرانسل، این تفاهم نامه، عصر دوشنبه ۶ تیرماه جاری، طی نشستی در ساختمان مرکزی ایرانسل، با حضور مهندس وحید خاوه ای رئیس، دکتر عاطفه امرایی سرپرست معاونت برنامه ریزی و نظارت فنی و مهندس رسول محمدقلی معاون مناطق بنیاد علوی و دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل، به امضا رسید. بر طبق این تفاهم نامه، دو طرف در زمینه‌ی ارائه‌ی خدمات ارتباطی در حوزه‌ی محرومیت زدایی، آموزش، کارآفرینی، مهارت آموزی اقشار مختلف، تسهیل در ایجاد شبکه‌ی دیجیتال توزیع محصولات و توسعه ی پایدار در مناطق محروم، همکاری می کنند. بر این اساس، ایرانسل با ارائه و تسهیل خدمات و محصولات ارتباطی در مناطق هدف بنیاد علوی در قالب طرح توسعه ی ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات و فناوری ‎اطلاعات، ارائه‌ی زمینه های ارتباطی و فناوری اطلاعات برای کاهش شکاف دیجیتال، تسهیل آموزش، مهارت آموزی و کارآفرینی در مناطق محروم، ارائه‌ی مشاوره درباب راه اندازی زمینه های ارتباطی لازم و مورد نیاز بنیاد علوی و نیز طراحی، تعریف و اجرای پروژه های سرمایه گذاری اجتماعی شرکتی (CSI) با همکاری مشترک بنیاد علوی، در این خصوص فعالیت می کند. در این دیدار، مدیرعامل ایرانسل، با اشاره به این که با تولد ایرانسل شاهد رفع انحصار و افزایش عرضه‌ی خدمات ارتباطی و در نتیجه کاهش قیمت سیم کارت و هزینه‌ی دسترسی به خدمات ارتباطی بودیم، تا آنجا که ایرانسل تبدیل به «موفق ترین پروژه‌ی محرومیت زدایی ایران» شده است، تاکید کرد: ایرانسل رویکرد پایداری و کسب وکار مسؤولانه را سرلوحه‌ی فعالیت خود قرارداده و به صورتی می توان ماموریت ایرانسل را «محرومیت زدایی ارتباطات» در ایران نام برد. وی با اشاره به اینکه ایرانسل همیشه در آوردن آخرین فناوری های ارتباطی جهانی به ایران پیشگام بوده و در توسعه ی روستایی نیز، همیشه نسل های جدید فناوری ارتباطی در اختیار روستاییان عزیز قرار می گیرد، اضافه کرد: رویکرد ایرانسل، تعامل مشترک با سهامداران و دیگر ذی نفعان برای خلق ارزش مشترک است و این رویکرد، بر استراتژی کلان مسؤولیت اجتماعی ایرانسل، حاکم است.
عباسی آرند، توسعه ی ارتباطات روستایی، پروژه‌ی مدارس درخشان و پروژه های مدرسه سازی در مناطق سیل زده و برخی پروژه های اجتماعی مانند توجه به نیاز مشترکان ناشنوا، مسؤولیت پذیری زیست محیطی، کاشت درخت و کوشش برای کاهش ردپای کربن را همچون اقدامات ایرانسل در حوزه‌ی مسؤولیت اجتماعی طی سالهای گذشته عنوان نمود و کوشش برای کاهش شکاف دیجیتال را همچون با اهمیت ترین اهداف پیش روی ایرانسل در این عرصه برشمرد. وی با تاکید بر این که اقتصاد پلتفرمی و دیجیتال، در آینده‌ی اقتصاد کشور نقش قابل توجهی ایفا می کند، توسعه زیرساخت های دیجیتال در مناطق محروم را از با اهمیت ترین الزامات کاهش شکاف دیجیتالی و توسعه ی پایدار دانست. مدیرعامل ایرانسل همین طور با ابراز خرسندی از این که در دوران مهندس فتاح، توجه ویژه ای در مدیریت بنیاد علوی به محرومیت زدایی شده است، ابراز امیدواری کرد که طی همکاری مشترک با بنیاد علوی، پروژه های جدیدتر و گسترده‎تری در این حوزه، صورت گیرد.
رییس بنیاد علوی نیز در این دیدار، با اشاره به زیرساخت ها و امکانات ایرانسل در زمینه های مختلف ارتباطی و دیجیتال، این زیرساخت ها را فرصتی بی نظیر برای تسهیل در رونق کسب وکار مناطق محروم دانست و خواهان هم افزایی برای انجام پروژه های مشترک در این رابطه شد. وی با اشاره به اینکه فقدان دسترسی به امکانات ارتباطات دیجیتال در مناطق کم برخوردار، از با اهمیت ترین عوامل ایجاد و تشدید محرومیت است، اشاره کرد: هر چه عدم دسترسی به امکانات ارتباطی ادامه و گسترش یابد، محرومیت موجود نیز مضاعف می شود. خاوه ای، با اشاره به اینکه حدود پنج میلیون نفر جمعیت در مناطق هدف بنیاد علوی ساکن هستند، پیشنهاد کرد کارگروه مشترکی تشکیل و با به کارگیری مجموعه های دانش بنیان، از فرصت های موجود در مناطق محروم برای ارائه‌ی خدمت به ساکنان این مناطق بهره برداری شود. وی همین طور از ایرانسل برای توجه ویژه به پروژه های مسؤولیت اجتماعی در مناطق محروم، قدردانی و تاکید کرد: ایرانسل با انجام این پروژه ها، استانداردهای حوزه‌ی مسؤولیت اجتماعی را در کشور ارتقا داده است.


منبع:

1401/04/07
23:40:07
0.0 / 5
623
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers