در گزارش مهندس وب اعلام شد؛

واردات گوشیهای بالای ۶۰۰ دلار عملا متوقف است

واردات گوشیهای بالای ۶۰۰ دلار عملا متوقف است

به گزارش مهندس وب دبیر انجمن واردکنندگان موبایل با اشاره به اینکه برای واردات گوشیهای بالای 600 دلار، ارزی تخصیص داده نمی گردد، اظهار داشت: به علت کاهش تقاضا، فروشندگان کالاها را با زیان و زیر قیمت می فروشند.امیر اسحاقی در گفت و گو با خبرنگار مهر، در مورد وضعیت بازار تلفن همراه، اظهار نمود: ۹۱ درصد نیاز بازار با گوشیهای تلفن زیر ۶۰۰ دلار پاسخ داده می شود اما باتوجه به افت شدید تقاضا، طی ۲ ماه گذشته شرکتها و فروشندگان، گوشی را با زیان می فروشند چونکه باید تعهدات خارجی خودرا تسویه کنند.
دبیر انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی اضافه کرد: هم اکنون ۲.۵ میلیون دستگاه تلفن همراه مصرف نشده در کشور داریم که از میانگین مصرف بالاست و فروشندگان، کالا را عمل زیر قیمت م ی فروشند تا بدهی های خودرا بدهند.
اسحاقی افزود: بااینکه نرخ ارز نیما که به گوشیهای زیر ۶۰۰ دلار تخصیص داده می شود بصورت مورچه وار درحال افزایش است اما باز هم شرکتها کالا را با زیان می فروشند.
عدم تخصیص ارز برای واردات گوشیهای بالای ۶۰۰ دلار
وی در مورد واردات گوشیهای تلفن بالای ۶۰۰ دلار، اظهار داشت: تقریباً از ۲۴ اردیبهشت ماه با واردات گوشیهای برای ۶۰۰ دلار مشکل داریم برای اینکه فقط ویرایش ثبت سفارش این کالا اصلاح شده و هیچ نوع تخصیص و تامین ارزی برای واردات صورت نمی گیرد.
اسحاقی اضافه کرد: هنوز کمیته مشترک اقدام ارزی بانک مرکزی و وزارت صمت در مورد تخصیص ارز این کالا به تصمیم نهایی نرسیده اند که همین مورد باعث شده خرید و فروش پاسپورت و واردات کالای مسافری افزایش یابد.
وی افزود: هم اکنون ۱۲۰ هزار کالای مسافری وارد کشور شده که نشان میدهد سواستفاده از این جریان به اوج خود رسیده است.
دبیر انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی افزود: عملاً واردات گوشیهای تلفن بالای ۶۰۰ دلار متوقف بوده و کالاهای وارد شده نیز در گمرک دپو شده است. ما با سازمان توسعه تجارت ایران نامه نگاری هایی انجام دادیم و خواهان تعیین تکلیف کالاهای دپو شده و نحوه تخصیص ارز شدیم که قرار شد هفته آتی کمیته اقدام ارزی جلسه ای در این خصوص برگزار کند.
وی با اعلان اینکه آرامش بازار از بین رفته است، اظهار داشت: هم اکنون عرضه به شدت بالا بوده و تقاضا به پایین ترین حد ممکن رسیده است.


منبع:

1401/04/13
10:18:15
0.0 / 5
677
تگهای خبر: دستگاه , موبایل
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers