وزیر علوم جمهوری مالی در حاشیه بازدید از پارك ارتباطات مشهد؛

ایران در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته است

ایران در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته است

به گزارش مهندس وب مشهد ـ وزیر علوم جمهوری مالی اظهار داشت: ایران به نسبت کشورهایی که تا کنون از آنها بازدید کرده ام در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) پیشرفته تر است.به گزارش مهندس وب به نقل از مهر، آمادو کیتا ظهر پنجشنبه در حاشیه بازدید از پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات مشهد اظهار نمود: در بازدید از پارک فاوای خراسان رضوی از پیشرفت هایی که در این مرکز دیدم بسیار شگفت زده شدم و امیدوارم سطح همکاریهای ۲ کشور در موضوعات مختلف همچون صنایع پیشرفته فناوری افزایش یابد.
وزیر علوم جمهوری مالی بیان نمود: کشور مالی درحال پیشرفت است و برای تأمین نیازهای خود در حوزه های مختلف علاقه دارد روابط خویش را با سایر کشورها و همچون ایران گسترش دهد.
وی اضافه کرد: بعضی از فناوری های موجود در ارتباط با رفاه زندگی و برخی هم در حوزه های آموزشی بود و از نکته های جالب این فناوری ها میتوان به استفاده خانواده ها از این تکنولوژی ها در کنار مصارف حرفه ای و صنعتی هم اشاره نمود.
کیتا اظهار نمود: متأسفانه در کشور مالی پارک فاوا وجود ندارد که در دیدارهای انجام شده با مقامات ایرانی تصمیم گرفته شد با کمک متخصصان ایرانی امکان ایجاد این نوع پارک ها در کشور مالی هم فراهم گردد.
وزیر علوم جمهوری مالی بیان نمود: بعد از دیدارهای خود با مدیران برخی سازمانها و شرکتهای مختلف ایران در حوزه های دانش بنیان و فناور می توانم در بازگشت به کشورم اخبار خوبی از تحولات صنعتی و پیشرفت های ایران به مردم سرزمینم عرضه دهم.
وی ضمن اشاره به سفر وزیر امور خارجه این کشور به ایران اضافه کرد: امیدوارم با عنایت به این سفر، مقدمات اجرایی شدن همکاری علمی ۲ کشور بزودی فراهم گردد.


منبع:

1401/04/17
15:14:35
0.0 / 5
671
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
مهندس وب
مهندس وب web engineers