تعداد مشترکان اینترنت موبایل ۹۷ میلیون را رد کرد

تعداد مشترکان اینترنت موبایل ۹۷ میلیون را رد کرد

تعداد مشترکان اینترنت پهن باند سیار در کشور تا اختتام سه ماهه اول سال 1401 به بالای 97 میلیون و 839 هزار مشترک و ضریب نفوذ پهن باند سیار نیز به 115.51 درصد رسید.


به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، طبق آخرین آمار منتشرشده در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تا اختتام سه ماهه اول سال ۱۴۰۱، تعداد مشترکان اینترنت پهن باند سیار به ۹۷ میلیون و ۸۳۹ هزار و ۸۳۱ مشترک رسیده، این در حالیست که تا اختتام سه ماهه چهارم سال ۱۴۰۰، تعداد مشترکان اینترنت پهن باند سیار به ۹۵ میلیون مشترک رسیده بود. تعداد مشترکان به تفکیک اپراتور در جدول زیر آمده است.


مطابق این آمار، ضریب نفوذ اینترنت پهن باند سیار تا اختتام سه ماهه اول سال ۱۴۰۱، به ۱۱۵.۵۱ درصد رسیده است. این در حالیست که ضریب نفوذ اینترنت پهن باند سیار تا اختتام سه ماهه سوم سال ۱۴۰۰، به ۱۱۴.۰۶ درصد رسیده بود.
علت اشتراک بالای ارتباطات سیار و ضریب نفوذ آن در کشور این است که تعداد زیادی از شهروندان ایرانی به دلیلهای مختلفی از بیش از یک خط استفاده می نمایند یا تعدادی از خطوطی که خریداری نموده اند را بلااستفاده گذاشته اند و از سویی هم خود اپراتورها می توانند به سبب جلب مشتری و نفوذ در بازار این خدمات، به ارائه سیمکارت رایگان یا با قیمت نازل و غیره اقدام نمایند.



1401/05/13
13:40:39
0.0 / 5
644
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
مهندس وب
مهندس وب web engineers