با سرویس جدید مركز خانواده؛

ابزار کنترل والدین به اسنپ چت افزوده شد

ابزار کنترل والدین به اسنپ چت افزوده شد

شرکت اسنپ، مالک برنامه پیامرسان اسنپ چت، روز سه شنبه نخستین ابزار کنترل والدین خویش را راه اندازی نمود. این ابزار تنها به والدین اجازه می دهد ببینند نوجوانانشان با چه کسی صحبت می کنند.به گزارش مهندس وب به نقل از رویترز ابزار کنترل والدین به آنها اجازه نمی دهد از ماهیت مکالمات فرزندانشان آگاه شوند و تنها برای شناسایی هویت افراد طرف مکالمه قابل استفاده می باشد.
این خدمات جدید که مرکز خانواده نام دارد، در زمانی راه اندازی می شود که شرکتهای مالک شبکه های اجتماعی به علت عدم پشتیبانی از کودکان و امکان سوء استفاده از افراد کم سن و سال در محیط این شبکه ها مورد انتقاد قرار می گیرند. در ماه اکتبر، اسنپ، یوتیوب و تیک تاک در مقابل قانونگذاران آمریکایی در مورد عملکرد خود شهادت دادند و متهم شدند که کاربران جوان را در معرض زورگویی و محتوای مضر قرار داده اند.
اینستاگرام هم در جلسه سنا در ماه دسامبر در مورد تعهد خود به حفظ ایمنی آنلاین کودکان شهادت داد. این جلسه بعد از آن برگزار شد که یک افشاگر فیسبوک اسناد داخلی را فاش کرد که نشان می داد استفاده از اینستاگرام به سلامت روان بعضی از نوجوانان صدمه می رساند.
والدین می توانند از فرزندان نوجوان خود دعوت کنند تا به مرکز خانواده در اسنپ چت بپیوندد و بعد از رضایت نوجوانان، والدین می توانند لیست دوستان فرزندشان و افرادی که در هفت روز گذشته در محیط این برنامه به آنها پیام داده اند را ببینند. آنها همینطور می توانند هر حساب مشکوک را به صورت محرمانه گزارش کنند.
جرمی ووس، رئیس محصولات پیام رسان اسنپ در مصاحبه ای اظهار داشت: با این وجود، والدین نمی توانند محتوای خصوصی یا پیام های ارسالی از نوجوانان خویش را ببینند. چونکه این کار به رویکرد صحیح برای افزایش امنیت و رفاه و در عین حال حفاظت از استقلال و حریم خصوصی نوجوانان ضربه می زند."


منبع:

1401/05/18
23:17:05
0.0 / 5
751
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
مهندس وب
مهندس وب web engineers