مخالفت تایوان با سرمایه گذاری فاکسکان در تراشه ساز چینی

مخالفت تایوان با سرمایه گذاری فاکسکان در تراشه ساز چینی

مقامات امنیت ملی تایوان می خواهند شرکت فاکسکان را متقاعد کنند از سرمایه گذاری حدود ۸۰۰ میلیون دلاری در شرکت تراشه سازی چینی تسینگوا یونی گروپ دست بکشد.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، روزنامه فایننشیال تایمز به نقل از یک مقام تایوانی آگاه از مسائل امنیت ملی، گزارش کرد این توافق بطور قطع پیش نخواهد رفت.

تایوان که بزرگترین سازنده قراردادی محصولات الکترونیکی در جهان است، نسبت به برنامه های چین برای توسعه صنعت نیمه رسانا، به میزان فزاینده ای محتاط شده و در بحبوحه تشدید نگرانی های تایپه از افزایش جاسوسی اقتصادی چین، قوانین جدیدی را پیشنهاد کرده است تا از سرقت فناوری تراشه خود توسط پکن پیشگیری کند.

دولت این جزیره، ساخت تاسیسات پیشرفته در چین را برای شرکتهای تایوانی ممنوع کرده تا مطمئن شود بهترین فناوری خویش را به چین برون سپاری نمی کنند. تایوان با افزایش فشار از جانب چین روبروست که این جزیره را بخشی از سرزمین خود می داند.

طبق گزارش فایننشیال تایمز، کمیسیون هیات دولت تایوان هنوز رسما سرمایه گذاری ها را بازنگری نکرده است اما مقامات شورای امنیت ملی و شورای امور سرزمین اصلی براین باورند که باید از این توافق جلوگیری شود.

فاکسکان که تولیدکننده قراردادی محصولات اپل است، در اطلاعیه ای اعلام نمود گزارشهایی درباره این سرمایه گذاری به مقامات تایوانی داده است و به مذاکره با مقامات دولتی ادامه خواهد داد.

فایننشیال تایمز به نقل از یک مقام آگاه در فاکسکان نوشت: روشن است که آنها این مورد را به سطح امنیت ملی برده اند و چشم انداز این قرارداد ضعیف شده است و با افزایش تنشها در تنگه تایوان، تایید شدن این توافق بیشتر از پیش دشوار بنظر می رسد.

تنش ها در تنگه تایوان بعد از سفر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان، شدت یافت. این اقدام از جانب پکن بعنوان تهدیدی برای صلح و ثبات محکوم شد.

بر اساس گزارش رویترز، فاکسکان ماه گذشته اعلام نمود با سرمایه گذاری ۷۹۸ میلیون دلار که بوسیله ی یک زیرمجموعه این شرکت انجام شده است، در غول تراشه سازی چینی تسینگوا یونی گروپ سهامدار است.

منبع:

1401/05/19
11:53:11
0.0 / 5
629
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
مهندس وب
مهندس وب web engineers