۱۹ هزار ترابرد از آغاز سال انجام شد

۱۹ هزار ترابرد از آغاز سال انجام شد

به گزارش مهندس وب، از آغاز سال ۱۴۰۱ تا آخر تیرماه، ۱۹ هزار و ۵۶۵ ترابرد تکمیل شده است و مشترکان هر یک از اپراتورها با حفظ شماره خود توانستند از خدمات اپراتور دیگری استفاده نمایند.


به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، طرح ترابردپذیری شماره ها (MNP) این امکان را فراهم می آورد که مشترکان با حفظ شماره خود، اپراتور عرضه دهنده خدمات خویش را عوض کرده و از خدمات اپراتور مقصد استفاده نمایند. برای اجرای این طرح لازم است که در گام اول مشترک از راه رفتن به سایت یا رجوع حضوری به دفاتر خدماتی اپراتوری که می خواهد به آن مهاجرت کند، فرم درخواست را تکمیل و به عبارتی برای اجرای این طرح ثبت نام کند. بعد از آن در صورتیکه فرد از شرایط لازم برخوردار باشد از راه یک پیامک تأیید ثبت نام او به اطلاعش خواهد رسید.
امکان تغییر اپراتورها از راه ترابردپذیری تنها دو بار در سال میسر است و بعد از این تغییرات هزینه تمامی سرویس ها، تماس و پیامک مطابق با اپراتوری که به آن ترابرد شده محاسبه می گردد. همینطور قبل از اجرای طرح ترابردپذیری لازم است مشترک حداقل سه ماه در اپراتور عرضه دهنده خدمات اولیه فعالیت داشته باشد.
البته امکان دارد بعضی از درخواست های ترابرد از جانب مشترکان با موافقت مواجه نشود. احراز نشدن هویت مانند تطابق نداشتن مشخصات اعلام شده با مشخصات دارنده شماره، رعایت نکردن ترابرد نظیربه نظیر مانند درخواست ترابرد سیمکارت دایمی به اعتباری و برعکس، فعال نبودن سیمکارت، فعال بودن کمتر از سه ماه سیمکارت شماره مورد درخواست برای ترابرد و پرداخت نکردن بموقع صورتحساب اولیه صادرشده از اپراتور فرستنده توسط مشترک در سیمکارت های دائمی از علل رد درخواست ترابرد عنوان شده است.
طبق آخرین آمار اعلامی از جانب سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از آغاز سال ۱۴۰۱ تا آخر تیرماه، ۱۹ هزار و ۵۶۵ ترابرد تکمیل شده است. ترابردهای صورت گرفته به شکل مجزا در جدول زیر آمده است.

1401/05/24
09:10:30
0.0 / 5
727
تگهای خبر: اپراتور , ارتباطات , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers