کوشش برای ایجاد اینترنت پرسرعت و امن مبتنی بر فیبرنوری

کوشش برای ایجاد اینترنت پرسرعت و امن مبتنی بر فیبرنوری

به گزارش مهندس وب، وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه امروز ارتباطات به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی مردم تبدیل گشته، اظهار داشت: تلاش وزارت ارتباطات اینست که یک شبکه پرسرعت، باکیفیت و امن مبتنی بر فیبرنوری را برای مردم کشور فراهم آورد و بر بستر آن، انواع خدمات متنوع و باکیفیت را عرضه دهیم.


به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور در جلسه بررسی طرح توسعه شبکه دسترسی ارتباطات ثابت مبتنی بر فیبر نوری باهدف عرضه گزارش اقدامات انجام شده توسط شرکتهای عرضه دهنده خدمات ارتباطات ثابت (FCPها) که در این پروژه با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی طرف قرارداد هستند، تاکید کرد: این پروژه، یک پروژه راهبردی و ملی است و نباید صرفا به آن بعنوان یک پروژه ارتباطی نگاه کرد.
وی ادامه داد: امروز ارتباطات به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی مردم تبدیل گشته و تلاش وزارت ارتباطات اینست که یک شبکه پرسرعت، باکیفیت و امن مبتنی بر فیبرنوری را برای مردم کشور فراهم آورد و بر بستر آن، انواع خدمات متنوع و باکیفیت را عرضه دهیم.
وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه طبیعی است که کارهای بزرگ موانع بزرگی هم دارد ولی نباید از این موانع ترسید، اظهار داشت: از همان ابتدایی که ما مطرح کردیم به دنبال راه اندازی ۲۰ میلیون پورت مبتنی بر فیبر نوری برای منازل و کسب و کارها هستیم، خیلی ها آنرا نشدنی خواندند، البته شاید احساس این بود که دولت با این پروژه بزرگ همراهی نکند. اما شاهد بودید که دولت با جدیت پای کارآمد و موانع بزرگ یک به یک کنار زده شد.
زارع پور ضمن اشاره به طرح برخی موانع از جانب شرکتهای توسعه دهنده شبکه فیبر نوری اظهار داشت: این اطمینان را می دهم در لایه های بالا و در سطح هیئت دولت مشکلی از بابت همراهی با این پروژه وجود ندارد اما در لایه های پایین تر طبیعی است که هنوز شاهد برخی عدم همراهی ها باشیم هرچند معتقدم که جای نگرانی وجود ندارد و این موانع هم انشالله حل خواهند شد.
وی با اشاره به اینکه توسعه شبکه فیبرنوری نیازمند عزم ملی در بین همه دستگاه ها است، اظهار داشت: اساسا ما هم در وزارت ارتباطات تلاش خواهیم کرد که پیگیری های خویش را افزایش دهیم تا مساله هماهنگی بین دستگاهی به بدنه سازمان ها، وزارت خانه ها، استانداران و فرمانداران منتقل شود تا همه احساس کنند که درحال همراهی با یک پروژه ملی هستند. در سطح مردم هم اهمیت این پروژه باید فرهنگ سازی شود و آنها را مشتاق به بهره برداری از اینترنتی کرد که سرعت آن۱۰۰ برابر سرعت فعلی شبکه های ارتباطی است.
در ابتدای این جلسه مدیران شرکتهای خصوصی توسعه دهنده شبکه دسترسی مبتنی بر فیبر نوری گزارشی از اقدامات، مشکلات و موانع پیشرو عرضه و انتظارات و درخواست های خود برای تسریع در پیشرفت این پروژه مطرح نمودند.
بعد از آن صادق عباسی شاهکوه - معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی، بابیان این که تقریبا هر دو هفته یک مرتبه با شرکتهای توسعه دهنده شبکه فیبرنوری جلسه داریم، تاکید کرد که همواره برای رفع دغدغه های این شرکت ها تلاش می نماییم.
وی ادامه داد: به موازات این جلسات هم به صورت مرتب برای کنار زدن موانع پیش روی شرکت ها، جلساتی با سازمان ها و وزارت خانه های در رابطه با این پروژه برگزار می نماییم و کوشیده ایم به چارچوبی از همکاریهای مشترک دست پیدا نماییم تا روند پیشرفت این پروژه تسریع شود.1401/05/26
22:46:05
0.0 / 5
614
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
مهندس وب
مهندس وب web engineers