آیا خرید سیم کارت عراقی برای اربعین ضروری است؟

آیا خرید سیم کارت عراقی برای اربعین ضروری است؟

مهندس وب: برقراری ارتباط با خانواده و دوستان، یکی از دغدغه های اصلی زوار اربعین است. باتوجه به پیشرفت ارتباطات در سالهای اخیر، راه های ارتباطی متنوعی برای زوار وجود دارد که در ادامه می خوانید.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، برقراری ارتباط با خانواده و دوستان، یکی از دغدغه های اصلی زوار اربعین است. باتوجه به پیشرفت ارتباطات در سالهای اخیر، راه های ارتباطی متنوعی برای زوار کربلا وجود دارد و زوار مثل قبل، محدودیت ارتباطی ندارند. بطورمثال سامانه اعلام وضعیت اربعین که در ادامهٔ این مقاله بیشتر دربارهٔ آن توضیح خواهیم داد، یکی از راه های به صرفه و آسان برای برقراری ارتباط زوار است؛ اما به طور معمول خرید سیمکارت عراقی یا استفاده از خدمات رومینگ، از نخستین گزینه هایی هستند که زوار کربلا برای برقراری ارتباط به آن فکر می کنند. به همین خاطر در ادامهٔ این مقاله دربارهٔ سیمکارت عراقی، نحوه خرید سیمکارت عراقی، انواع سیمکارت عراقی و مزایا و معایب آن صحبت خواهیم کرد.
خرید سیمکارت عراقی برای سفر اربعین
اغلب خدمات اپراتورهای ایرانی به دلایلی مانند ترافیک شبکه و ضعیف بودن زمینه های ارتباطی کشور عراق در روزهای اربعین با اختلال روبرو می شوند. از طرفی دیگر اغلب اوقات زوار بصورت گروهی به کشور عراق سفر می کنند و بنا بر این استفاده از سیمکارت عراقی برای ارتباط داخلی بین اعضای کاروان ها هزینه کمتری نسبت به خدمات رومینگ دارد. بنا بر این استفاده از سیمکارت عراقی و خرید آن، راهی به صرفه تر به نظر می آید.
انواع سیمکارت عراقی
سه اپراتور آسیاسل، زین و کورک تلکام، سیمکارت های عراقی را ارائه می دهند. اعتبار این سیمکارت ها یک ماهه است و میزان شارژ اولیه آنها با یکدیگر متفاوت است. در ادامه به معرفی انواع سیمکارت های عراقی و کدهای دستوری آنها می پردازیم.
سیم کارت آسیاسل
اگر شما و همسفران تان در مسافرت اربعین از سیمکارت آسیاسل استفاده می کنید، می توانید هزینهٔ مکالمه درون شبکهٔ خودرا نیم بها کنید. برای نیم بها کردن هزینهٔ مکالمه با سیمکارت آسیاسل، باید عدد ۲ را به شماره ۲۹۳ پیامک کنید و ۵۰۰۰ دینار از شارژ را پرداخت کنید. هزینهٔ تماس درون شبکهٔ آسیاسل برای هر ثانیه ۳ دینار و هزینهٔ تماس از آسیاسل به سایر اپراتورهای عراق، برای هر ثانیه ۵ دینار است. برای دریافت تنظیمات اینترنت سیمکارت آسیاسل باید یک پیامک خالی به شمارهٔ ۱۹۶۰ ارسال کنید.(قیمت هر هزار دینار عراقی در تاریخ ۵ شهریور ۱۴۰۱ حدوداً ۲۰ هزار تومان است.)
سیم کارت زین
زائرانی که از سیمکارت زین استفاده می نمایند، می توانند هزینهٔ مکالمه درون شبکهٔ خودرا نیم بها کنید. برای این کار باید عدد ۲ را به شمارهٔ ۲۰۳۴ پیامک کرده و ۵۰۰۰ دینار از شارژ را پرداخت کنند.
سیم کارت کورک تلکام
اگر قصد خرید سیمکارت کورک تلکام را دارید، می توانید هزینهٔ مکالمهٔ درون شبکه را نیم بها کنید. برای نیم بها کردن هزینهٔ مکالمهٔ درون شبکه با سیمکارت کورک تلکام، باید کد دستوری #۲۵۴* را شماره گیری کرده و ۱۵۰۰ دینار از شارژ را پرداخت کنید تا بتوانید با ۶ نفر مکالمهٔ نیم بها داشته باشید.
سامانه اعلام وضعیت اربعین
همان طور که از شروع این مقاله دربارهٔ آن صحبت کردیم، یکی از نیازهای اصلی زوار در اجتماع بزرگ اربعین، ارتباط با زوار دیگر و اعضای خانواده شان در ایران است. همانطور که گفتیم باتوجه به پیشرفت ارتباطات در چندسال اخیر، برقراری تماس تلفنی و استفاده از سیمکارت عراقی یا خدمات رومینگ، تنها راهکار ارتباطی زوار نیست. ثبت موقعیت با بهره گیری از سامانه اعلام وضعیت اربعین یک راه ارتباطی رایگان و بدون اختلال برای زوار اربعین است. زوار عتبات می توانند بدون هیچ نوع نگرانی، بوسیله سامانه اعلام وضعیت اربعین در روزهای سفر با عزیزانشان در ارتباط باشند.
سامانه اعلام وضعیت اربعین، از مهرماه ۱۳۹۸ برای اولین بار در کشور و با هدف ایجاد ارتباط رایگان و بدون نیاز به اینترنت برای زوار اربعین، به همت «پیام رسان بله» و با همکاری «ستاره پونصد» ارائه شد.
اگر در روزهای پیاده روی اربعین، قصد سفر به کربلا را دارید سامانه اعلام وضعیت اربعین به شما کمک می نماید تا در تمام لحظات سفر با دوستان و عزیزانتان، کاملاً رایگان، در ارتباط باشید.
ارتباطی بدون اینترنت و سیمکارت عراقی با سامانه اعلام وضعیت اربعین!
اپلیکیشن بله و ستاره پونصد امسال هم مانند سالهای قبل با سامانه ارتباطی اربعین در مسافرت اربعین همراه و هم قدم شما هستند. فرقی ندارد زائر اربعین باشید یا یکی از دوستان یا اعضای خانواده تان مسافر عتبات باشد، در هر دو حالت سامانه اعلام وضعیت اربعین به شما کمک می نماید تا بدون نیاز به اینترنت و سیمکارت عراقی، از حال یکدیگر مطلع شوید.
برای استفاده از سامانه اعلام وضعیت اربعین اپلیکیشن بله را نصب یا بروزرسانی کنید.
برای ثبت آخرین وضعیت خودتان، وارد صفحهٔ «ویترین» اپلیکیشن بله شوید و در «سامانه اعلام وضعیت»، گزینهٔ «اعلام وضعیت» را انتخاب و آخرین وضعیت خودتان را بنویسید. پس از ثبت وضعیت، همسفران و عزیزانتان می توانند از وضعیت فعلی شما مطلع شوند.
اگر قصد دارید از حال مسافر یا همسفرتان مطلع شوید، وارد صفحهٔ «ویترین» در اپلیکیشن بله شوید و در «سامانه اعلام وضعیت»، گزینهٔ «مشاهده وضعیت» را انتخاب کنید. در قسمت مشاهده وضعیت، شمارهٔ فردی که می خواهید از او خبر بگیرید را وارد و آخرین وضعیت او را مشاهده کنید.
سامانه اعلام وضعیت اربعین در این سفر معنوی همراه و هم قدم شماست.
منبع:

1401/06/08
16:04:03
0.0 / 5
675
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
مهندس وب
مهندس وب web engineers