سوت زن توییتر هفت میلیون دلار برای سکوت گرفت!

سوت زن توییتر هفت میلیون دلار برای سکوت گرفت!

به گزارش مهندس وب، توییتر در ماه ژوئن توافق کرد حدود هفت میلیون دلار به سوت زنی پرداخت کند که ادعاهایش بخشی از پرونده شکایت ایلان ماسک ضد این شرکت خواهد بود.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، این سوت زن، پیتر زاتکو، معروف به "ماج" است که مدیر امنیتی توییتر بود و در ژانویه از این شرکت اخراج شد. زاتکو ماه میلادی گذشته توییتر را متهم کرد که ادعاهای نادرستی در زمینه داشتن یک برنامه امنیتی قوی داشته و مقامات آمریکایی را در رابطه با دفاع خود در مقابل هکرها و حسابهای کاربری هرزنامه، گمراه کرده است.

زاتکو مقرر است ۱۳ سپتامبر برای توضیح ادعاهای مطروحه، با کمیته قضایی سنای آمریکا دیدار کند.

روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه نوشت: توافق توییتر برای پرداخت هفت میلیون دلار به زاتکو، پیش از این که این سوت زن شکایت افشاگرانه خویش را در ژوییه مطرح کند، تکمیل شد.

در راستای این توافق، زاتکو با یک توافق عدم افشا موافقت کرده بود که صحبت علنی در رابطه با زمان حضورش در توییتر یا تحقیر این شرکت را ممنوع می کرد.

طبق گزارش وال استریت ژورنال، این توافق محرمانه در ارتباط با پاداش پرداخت نشده بود و بعد از ماه ها میانجی گیری پیرامون ده ها میلیون دلاری که باید به زاتکو پرداخت می شد، انجام شد.

بر اساس گزارش رویترز، ایلان ماسک بر سر انصراف از توافق خرید توییتر به ارزش ۴۴ میلیارد دلار، درگیر یک شکایت حقوقی با این شرکت شبکه اجتماعی شده است. وی مدعی است توییتر، او را در مورد شمار واقعی حسابهای کاربری ساختگی و هرزنامه، گول زده است.

هر دو طرف، برای برگزاری دادگاه اکتبر شکایت توییتر که به دنبال وادار کردن ایلان ماسک برای تکمیل قرارداد خرید است، آماده می شوند. کتلین سنت جود مک کورمیک، قاضی دادگاه دِلاویر، روز چهارشنبه با درخواست ماسک برای افزودن ادعاهای زاتکو به شکایت متقابل وی از توییتر موافقت نمود اما درخواست ماسک برای به تاخیر انداختن زمان برگزاری دادگاه را رد کرد.
1401/06/18
23:27:05
0.0 / 5
647
تگهای خبر: شبكه اجتماعی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers