از جریمه تا ممنوعیت فعالیت؛

طرح اتحادیه اروپا برای امنیت دستگاههای هوشمند متصل به اینترنت

طرح اتحادیه اروپا برای امنیت دستگاههای هوشمند متصل به اینترنت

به گزارش مهندس وب، بر مبنای یک سند تازه تنظیم شده در کمیسیون اروپا، دستگاههای هوشمند متصل به اینترنت مانند یخچال ها و تلویزیون ها باید قوانین سخت گیرانه امنیت سایبری اتحادیه اروپا را رعایت نمایند.به گزارش مهندس وب به نقل از رویترز، در صورتیکه سازندگان این وسایل قوانین مورد اشاره را رعایت نکرده و کاربران را در معرض خطر حملات سایبری قرار دهند جریمه شده یا فعالیت آنها در اتحادیه اروپا ممنوع می شود.
نگرانی ها در مورد حملات سایبری در سالهای اخیر بدنبال مزاحمت پرحجم هکرها که به کسب وکارها صدمه می رسانند و باج های هنگفتی را طلب می کنند، بالا رفته است.
اتحادیه اروپا پیشنهاد خویش را که به عنوان قانون مقاومت سایبری شناخته می شود در ۱۳ سپتامبر به صورت رسمی اعلام خواهدنمود. احیانا بعد از دریافت نظرات کشورهای اتحادیه اروپا این پیشنهاد به قانون تبدیل خواهد شد.
در این سند آمده است که تولیدکنندگان باید خطرات امنیت سایبری محصولات خویش را ارزیابی کرده و رویه های مناسب را برای رفع مشکلات اتخاذ کنند. همین طور شرکتها باید ظرف ۲۴ ساعت بعد از آگاهی از حملات سایبری، آژانس امنیت سایبری اتحادیه اروپا را آگاه کنند و اقداماتی را برای مقابله با مشکلات انجام دهند. واردکنندگان و توزیع کنندگان موظف خواهند بود که مطابقت محصولات خود با قوانین اتحادیه اروپا را تأیید کنند.
در عین حال اگر شرکتها قوانین مذکور را رعایت نکنند، مقامات نظارتی در هر کشور می توانند «ممنوع کردن یا محدود کردن عرضه آن محصول در بازار ملی، خارج کردن یا جمع آوری آن از بازار را بررسی کنند».
نادیده گرفتن این قوانین می تواند برای شرکتها جریمه هایی تا ۱۵ میلیون یورو یا تا ۲.۵ درصد از کل گردش مالی جهانی آنها، (هر کدام که بیشتر باشد)، یا جریمه های کمتر برای تخلفات سبک تر به همراه داشته باشد.


منبع:

1401/06/19
15:22:15
0.0 / 5
653
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers