به دنبال كمبود برق صورت می گیرد؛

ارائه خدمات ابری در فرانسه با ژنراتورهای دیزلی

ارائه خدمات ابری در فرانسه با ژنراتورهای دیزلی

مهندس وب: بزرگ ترین شرکت ارائه دهنده خدمات کلود در فرانسه به سبب نگرانی از کمبود برق در این کشور می خواهد به استفاده از ژنراتورهای دیزلی روی آورد.به گزارش مهندس وب به نقل از رویترز، ادامه درگیری اروپا و روسیه بر سر اوکراین باعث شده تا کرملین از گاز به عنوان سلاحی ضد کشورهای قاره سبز استفاده نماید و پس بیم آن می رود تا اروپا در سرمای زمستان به گاز و برق کافی دسترسی نداشته باشد. از همین رو کشورهای مختلف اروپایی بدنبال استفاده از منابع انرژی جایگزین هستند.
در حالی که فرانسه کمتر از همسایگان خود به منابع انرژی روسیه متکی است، دولت این کشور به صاحبان مشاغل هشدار داده که ممکنست با جیره بندی برق مواجه شوند و از آنها خواسته مصرف را کاهش دهند.
شرکت OVHcloud از نظر دولت فرانسه یک زیرساخت حیاتی در نظر گرفته می شود و در مقابل قطع برق احتمالی از آن محافظت خواهد شد. میشل پائولین مدیر عامل این شرکت بعد از رونمایی از یک مرکز داده جدید در شهر استراسبورگ به خبرنگاران اظهار داشت: با این وجود، این شرکت برای بدترین شرایط آماده می شود. ما هر دو ماه یک دفعه ژنراتورهای (دیزلی) خودرا آزمایش می نماییم، اما این شرکت نمی تواند برای مدت طولانی از چنین منبع انرژی جایگزینی استفاده نماید.
او اظهار داشت: "ما مخازن خودرا پر کرده ایم… (اما) این سیستم ها قرار نیست هفته ها کار کنند." در همین حال وزارت دارایی فرانسه درحال تهیه لیستی از صنایع و بخش های حیاتیست که نباید گرفتار قطع برق شوند. یک مقام وزارت دارایی اظهار داشت: «ما اقدامات زیادی انجام داده ایم، اما شرایط نهایی بستگی به شدت سرمای زمستان دارد.
بر اساس گزارش کمیسیون اروپا تخمین زده شده صنعت خدمات ابری حدود ۴ درصد از کل مصرف انرژی برق اتحادیه اروپا را تشکیل می دهد و مقرر است این سهم تا سال ۲۰۳۰ حدودا به میزان یک سوم افزایش یابد.


منبع:

1401/06/24
10:00:32
0.0 / 5
555
تگهای خبر: خدمات , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers