واکنش شیائومی به توقیف اموالش در هند

واکنش شیائومی به توقیف اموالش در هند

به گزارش مهندس وب، شیائومی ضمن ابراز تاسف از حکم توقیف 682 میلیون دلار از داراییهای این شرکت چینی در هند، بر ادامه پشتیبانی از منافع خود تاکید نمود.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، یک مرجع استیناف هندی، روز جمعه دستوری که در آوریل از طرف سازمان مبارزه با جرایم مالی فدرال هند برای توقیف ۵۵.۵۱ میلیارد روپیه دارایی این شرکت سازنده تلفن هوشمند صادر شده بود را تایید و اعلام نمود تحقیقات نشان داده است شیائومی بصورت غیرقانونی در پوشش هزینه حق امتیاز، به نهادهای خارجی پول ارسال کرده است.

شیائومی در اطلاعیه ای اعلام نمود بیش از ۸۴ درصد از ۵۵.۵۱ میلیارد روپیه که اوایل امسال توسط مقامات هندی توقیف شد، پول حق امتیاز به شرکت آمریکایی کوالکام بود.

این شرکت اصرار کرد ما از همه امکانات برای پشتیبانی از شهرت و منافع این شرکت و سهامدارانش استفاده خواهیم کرد. "شیائومی ایندیا"، زیرمجموعه و یکی از شرکتهای گروه شیائومی است که برای دریافت مجوز آی پی برای تولید تلفنهای هوشمند، با شرکت کوالکام توافق حقوقی داشته است. هر دو شرکت شیائومی و کوالکام براین باورند که این یک توافق تجاری مشروع برای "شیائومی ایندیا"، برای پرداخت حق امتیاز کوالکام بوده است.

طبق آمار موسسه تحقیقاتی کانترپوینت ریسرچ، هر کدام از شرکتهای شیائومی و سامسونگ، ۱۸ درصد سهم در بازار تلفن هوشمند هند دارند که دومین بازار بزرگ جهان بعد از چین است.

بسیاری از شرکتهای چینی به سبب تنشهای سیاسی که بعد از درگیری مرزی سال ۲۰۲۰ بین دهلی نو و پکن به وجود آمد، برای فعالیت در هند با مشکلاتی روبرو شده اند.

بر اساس گزارش رویترز، هند با اشاره به نگرانیهای امنیتی، بیش از ۳۰۰ اپلیکیشن چینی همچون اپلیکیشنهای محبوبی مانند تیک تاک را از آن زمان ممنوع کرده و مقررات را برای سرمایه گذاری شرکتهای چینی در هند، سخت گیرانه تر کرده است.
1401/07/12
09:42:02
0.0 / 5
602
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers