گوگل برای سوءاستفاده از اندروید ۱۶۲ میلیون دلار جریمه شد

گوگل برای سوءاستفاده از اندروید ۱۶۲ میلیون دلار جریمه شد

به گزارش مهندس وب، هند، گوگل را به علت شیوه های ضد انحصارطلبی و به منظور وادار کردن این شرکت آمریکایی برای تغییر رویکردش در برابر پلت فرم اندروید، ۱۳.۳۸ میلیارد روپیه (۱۶۱.۹۵ میلیون دلار)، جریمه کرد.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، کمیسیون رقابت هند اعلام نمود گوگل از موقعیت برتر خود در بازار مانند جست و جوی آنلاین و فروشگاه برنامه برای اندروید، سوءاستفاده کرده تا موقعیت اپلیکیشنهایش مانند کروم و یوتیوب را در مرورگرهای وب موبایل و میزبانی ویدئوی آنلاین حفظ کند.

رگولاتور هند، گوگل را از بعضی از توافقهای اشتراک درآمد با سازندگان تلفن هوشمند منع کرد و متذکر شد چنین شیوه هایی به گوگل کمک کرده است انحصاری ماندن خدمات جست و جو و عقب راندن رقبایش را تضمین کند.

در بیانیه کمیسیون رقابت هند آمده است: بازارها باید اجازه پیدا کنند بر مبنای شایستگی رقابت کنند و این مسئولیت بر عهده بازیگران بزرگ بازار (در پرونده فعلی، گوگل است) که رفتارشان مانع رقابت بر مبنای شایستگی نشود.

این شرکت آمریکایی با مجموعه پرونده های ضد انحصارطلبی و مقررات سخت گیرانه تر بخش فناوری در هند روبرو شده است.

دیده بان ضد انحصارطلبی هند به صورت جداگانه، درحال بررسی رفتار تجاری گوگل در بازار تلویزیون هوشمند و سیستم پرداخت درون برنامه ای این شرکت است.

تحقیقات در ارتباط با اندروید در سال ۲۰۱۹ به دنبال شکایت دو انجمن تحقیقات ضد انحصارطلبی و یک دانشجوی حقوق در هند، شروع شد. پرونده هندی گوگل، مشابه پرونده ای است که این شرکت در اروپا با آن روبروست و رگولاتورهای اروپایی ضد این شرکت به علت وادار کردن سازندگان تلفن هوشمند برای نصب برنامه های گوگل در گوشی های اندرویدی، پنج میلیارد دلار جریمه صادر کرده اند.

رگولاتور هند به گوگل دستور داد مانع حذف اپلیکیشنهای از پیش نصب شده مانند نقشه گوگل و جی میل در گوشی های اندرویدی نشود. همینطور از گوگل خواست به کاربران اجازه دهد در هنگام انجام اولین تنظیمات در دستگاهشان، موتور جست و جوی مورد نظرشان را برای همه خدمات مربوط، انتخاب کنند.

بر اساس گزارش رویترز، آمار شرکت کانتر ریسرچ نشان داده است که سیستم عامل اندروید گوگل در ۹۷ درصد از ۶۰۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند در هند استفاده می شود.

منبع:

1401/07/29
14:08:37
0.0 / 5
583
تگهای خبر: آنلاین , اپل , اپلیكیشن , بازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
مهندس وب
مهندس وب web engineers