یك عضو كمیسیون صنایع:

استفاده از اپلیکیشن های خارجی برای کوتاه مدت اما کنترل شده ایجاد شود

استفاده از اپلیکیشن های خارجی برای کوتاه مدت اما کنترل شده ایجاد شود

مهندس وب: یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می گوید که می توان برای کوتاه مدت و بصورت کنترل شده اجازه داد تا مردم از اپلیکیشن های خارجی بهره گیرند و فعلا از کسب و کارشان عقب نمانند، ولی در عین حالی که این اجازه محدود را به آنها می دهیم که در ساعات مشخصی بتوانند کارهایشان را انجام دهند، کنترل های لازم را هم باید داشته باشیم تا کسب و کارهای قانونی که در فضای مجازی وجود داشته به بستر فضای مجازی داخل کشور انتقال یابند.


الله وردی دهقانی در گفت و گو با ایسنا، اظهار داشت: الان ابعاد مختلف زندگی جامعه به سمت فضای اینترنتی، سایبری و مجازی رفته است، متاسفانه در گذشته دراین زمینه آنچنان که شایسته بود کارهای درستی در کشور هم از نظر زیرساخت و هم از نظر اعتمادسازی در میان مردم و تهیه و تولید اپلیکیشن هایی که مردم بتوانند در بستر آن برای کسب وکار و انجام کارهای روزمره شان از آن استفاده کنند، انجام ندادیم.

۱۰ میلیون کسب وکار در فضای سایبری به وجود آمده است
وی در ادامه اشاره کرد: متاسفانه این عرصه را به دشمنان واگذار کردیم و حال می بینیم که از آن طرف این امکانات را در اختیار ما قرار دادند و ما هم بدون قواعد، بدون رعایت مسائل امنیتی و مصلحت کشور در اختیار مردم قرار دادیم و الان هم می گویند که نزدیک به ۱۰ میلیون کسب وکار در فضای سایبری و روی اپلیکیشن هایی که توسط معاندان و دشمنان اداره می شود به وجود آمده است. از طرف دیگر دشمنان چنین مشکلاتی را از نظر امنیتی برای ما ایجاد می کنند و آن کسب وکار هم به یک معضل بزرگ اجتماعی و اقتصادی برای کشور تبدیل می شود.
نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: لازمه این کار این است که از این موضوعات درس و عبرت بگیریم و اولا اپلیکیشن های نظیر آنها و حتی بهتر از آنها را طراحی نماییم و همین طور برای مردم اعتماد سازی نماییم.

امروز ابعاد مختلف زندگی ما متجلی در فضای سایبری و مجازی است
دهقانی با اعلان اینکه استفاده از اپلیکیشن ها را باید قانونمند نماییم، اشاره کرد: هم اکنون ابعاد مختلف زندگی ما متجلی در فضای سایبری و مجازی است که باید قانونمند بوده و رها شده نباشد که متاسفانه فکری برای آنها نکرده ایم. این موارد بالاخره از ضروریات زندگی امروز بشری و بخصوص جامعه ما است، پس باید هم زیرساخت را درست نماییم که جواب بدهد و مردم بهره گیرند و هم این که اعتماد مردم را برای این فضا جلب نماییم و البته به زندگی خصوصی مردم نباید بیخودی سرک بکشیم و مردم را نسبت به اپلیکیشن های داخلی گرفتار بی اعتمادی نماییم.
وی با تأکید بر این که باید اپلیکیشن های متنوع، آسان و راحت تولید نماییم و در اختیار مردم قرار دهیم، بیان کرد: با این اقدامات کسب وکارها را تبلیغ نماییم و بدین سان کمک می نماییم تا مردم از اپلیکیشن های خارجی به اپلیکیشن های داخلی کوچ کنند.

می توان برای کوتاه مدت و بصورت کنترل شده اجازه داد تا مردم از اپلیکیشن های خارجی استفاده کنند
این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: می توان برای کوتاه مدت و بصورت کنترل شده اجازه داد تا مردم از اپلیکیشن های واتساپ و اینستاگرام بهره گیرند و فعلا از کسب و کارشان عقب نمانند، ولی در عین حالی که این اجازه محدود را به آنها می دهیم که در ساعات مشخصی بتوانند کارهایشان را انجام دهند، کنترل های لازم را هم باید داشته باشیم و قوانین، بخشنامه ها و بخشنامه ها را به شکلی صادر نماییم تا فرصت اطلاع رسانی ایجاد شود و کسب و کارهای قانونی و درستی که در فضای مجازی وجود داشته به بستر فضای مجازی داخل کشور منتقل شوند.
دهقانی اشاره کرد: این کار باید الان به شکلی اطلاع رسانی شود تا اپلیکیشن های نظایر خارجی که می توانند این کارها را انجام دهند جایگزین شوند، بدین سبب باید از جانب حاکمیت و نهادهای مسئول فکری برای این مساله شود و تبلیغ شده و زیرساخت های آن آماده شود و اجازه دهند که این اتفاق بیفتد.
منبع:

1401/08/02
20:52:22
0.0 / 5
389
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers