پایان پشتیبانی مرورگر کروم در دو نسخه ویندوز

پایان پشتیبانی مرورگر کروم در دو نسخه ویندوز

مهندس وب: گوگل از اوایل سال میلادی آینده به پشتیبانی مرورگر کروم در ویندوز ۷ و ویندوز ۸.۱ پایان می دهد.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، کروم ۱۱۰ که مقرر است هفتم فوریه منتشر شود، در هیچ کدام از این دو نسخه ویندوز کار نخواهد کرد. کاربران همچنان قادر خواهند بود از نسخه های قدیمی تر کروم در ویندوز ۷ و ویندوز ۸.۱ استفاده نمایند اما دیگر نمی توانند نسخه های جدیدتر که قابلیت های جدید و امنیت به روز شده ای دارند را نصب کنند.

در صفحه پشتیبانی کروم که این خبر در آن اعلام شد، گوگل پیشنهاد کرد کاربران برای دریافت بروزرسانی های کروم، به ویندوز ۱۰ تا ویندوز ۱۱ ارتقا پیدا کنند. این مساله برای کاربرانی که سیستم هایشان از نسخه های جدید سیستم عامل مایکروسافت پشتیبانی نمی کند، شرکت هایی که همچنان از ویندوز ۷ و ویندوز ۸.۱ استفاده می نمایند و افرادی که توان مالی خرید کامپیوتر جدید را ندارند، دشوار خواهد بود. با این وجود، گوگل ناچار بود بالاخره به این پشتیبانی پایان دهد. گوگل اعلام نموده که زمان پایان پشتیبانی این شرکت با پایان پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز ۷ و ویندوز ۸.۱ در ۱۰ ژانویه، مطابق شده است.

بر اساس گزارش وبسایت انگجت، اما گوگل، از کروم در ویندوز ۷ به مدت طولانی تر از برنامه ریزی قبلی، پشتیبانی کرده است. این شرکت پیش از این اعلام نموده بود انتشار بروزرسانی های کروم برای این سیستم عامل را در سال ۲۰۲۱ متوقف خواهد نمود.
1401/08/07
08:56:33
0.0 / 5
697
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
مهندس وب
مهندس وب web engineers