ارسال سه ایمیل به گوگل برای پیگیری حذف اپلیکیشن ایرانی

ارسال سه ایمیل به گوگل برای پیگیری حذف اپلیکیشن ایرانی

به گزارش مهندس وب، مدیر عامل یکی از پلت فرم های داخلی که طی روزهای گذشته از جانب گوگل پلی حذف شده بود، در رابطه با روند فعالیت این اپلیکیشن و حواشی پیش آمده توضیح داد.


به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، احمد حدادی- مدیر عامل پلت فرم روبیکا - در یک نشست خبری در رابطه با فعالیت ها و شرایط حال حاضر این اپلیکیشن اظهار نمود: بعد از محدودسازی پیام رسان های خارجی، این پیام رسان با رشد مواجه گردید که معتقدیم رشد پایداری نیست و پس از برداشته شدن محدودیت ها کاهش می یابد و اعتقاد ما اینست که مهاجرت به روش ارگانیک درست است.
وی با تکیه بر اینکه این برنامه ایک پلت فرم اجتماعی است و این یعنی در حوزه سرگرمی فعالیت می کند، خاطرنشان کرد که نمی شود به صورت اجبار این سرگرمی را برجسته کرد. ما اگر بتوانیم مزیتی ایجاد نماییم برنده خواهیم بود.
حدادی در رابطه با مساله ای که طی چند روز اخیر در زمینه حذف این پلت فرم توسط گوگل پلی اتفاق افتاد، توضیح داد: ما از زمان شروع این مساله، سه بار به گوگل ایمیل ارسال کردیم که یک مرتبه پاسخ دادند و گفتند که طی ۴۸ ساعت بررسی و اعلام می کنند. پلتفرم ما از سال قبل در گوگل پلی نبوده است. در زمینه حذف اپلیکیشن از گوگل پلی هم به آنها ایمیل فرستادیم اما بنظر می رسد پاسخ های آنها از پیش تعریف شده است و در زمینه دریافت پاسخ با عنایت به نامه نگاری های انجام شده امیدوار نیستیم.
وی در پاسخ به این سؤال که خیلی از کسب و کارها بحث تجارت خارجی را هم دنبال می کردند و بخشی از انتقال داده ها از راه واتس آپ انجام می شد و آیا این امکان می تواند برای این پلتفرم داخلی و با عنایت به وجود نگاه های منفی نسبت به آن، وجود داشته باشد؟ اظهار داشت: معتقدم کشورهای خارجی این پلت فرم داخلی را نمی شناسند، ازاین رو نگاهی منفی که گفته شد را قبول ندارم و مساله بعدی و در داخل هم معتقدم وقتی نزدیک به ۵۰ میلیون کاربر داریم، این که بخواهیم فضای سازی موجود را تعمیم بدهیم، لزوما کار درستی نیست؛ اما امکان فنی برای افزوده شدن امکان تجارت خارجی و انتقال داده وجود دارد و از جانب سه کشور هم درخواست این کار مطرح گردیده است.
وی افزود: در حال حاضر امکان دسترسی کاربر خارجی از لاگینگ از نوع شماره خارجی را نداریم، ازاین رو دراین زمینه تلاش کرده ایم این فرایند را باز نماییم چونکه خیلی از ایرانیان دوستان یا بستگانی در خارج از کشور دارند که حالا امکان ارتباط با آنها را از دست داده اند و درحال پیشبرد امکان تحقق این امر هم بودیم.
حدادی در پاسخ به سوالی در خصوص این که آیا علت حذف این اپلیکیشن از گوگل پلی، استفاده از نسخه کرک شده آن است اظهار نمود: اول این که مفهوم برنامه نویسی open source یا منبع باز ادعا می کنند که می توانید از سورس یا منبع برنامه استفاده کنید و در همه جای دنیا امری متداول می باشد و اصولا این گونه برنامه نویسی آمده است تا نرم افزار را توسعه دهد و افراد بتوانند به هم کمک کنند و با سرعت بالاتری محصول را توسعه دهند. اما ادعای مطرح شده طی روزهای گذشته به علل ابتدایی باطل است، چونکه ما از چیزی استفاده کردیم که به سال ۱۳۹۷ مربوط می شود نه سال جاری و از آن زمان تاکنون، ده ها نسخه در استورهای داخلی و خارجی منتشر نموده ایم، ازاین رو این امر علت جدیدی برای معلول فعلی که رخ داده نیست و بنظر می رسد اظهار نظری که به تازگی انجام شده از نظر منطقی و فنی اشکال دارد.
وی همینطور در رابطه با اقداماتی که برای جلب نظر مردم برای استفاده از این پلت فرم داخلی باید صورت گیرد، اظهار داشت: مهم ترین کاری که میتوان برای جلب نظر مردم انجام داد، اینست که با آنها صحبت نماییم. نکته مهم اینست که کاربر فضای دیجیتال آگاه است و کاربران ما مشاهده کرده اند که از شهریورماه آپدیتی نداده ایم و میزان دسترسی این اپلیکیشن هم همانطور که طی روزهای گذشته رسانه ها منتشر نمودند، مشخص است.
وی تشریح کرد: نکته ای که باید به مردم گفته شود اینست که در فروشگاه های آنلاین داخلی مانند مایکت، از پرنصب ترین و دست کم پرجست وجوترین کلید واژه ها در سال ۱۴۰۰ در کافه بازار، بوده ایم. می توانیم گزارش هایی منتشر و درخواست نماییم از هر نهاد فنی دارای صلاحیت، برنامه و سطح دسترسی های ما را بررسی نمایند و اگر نظریه مخالف با ما عرضه کرد، منتشر نماییم. تنها تغییر این پلیکیشن طی دو ماه گذشته، اینست که تعداد کاربر بیشتری به این اپلیکیشن آمده اند.
حدادی همینطور در انتها در رابطه با این که این پلت فرم چقدر حافظ اطلاعات کاربران است، خاطرنشان کرد که برای حفظ اطلاعات مردم تلاش می نماییم و در این زمینه قوانینی هم وجود دارد اما نکته مهم اینست که دسترسی ویژه ای وجود ندارد و اطلاعات کاربران از سمت ما بگونه ای که خیال خودمان باید راحت باشد، محفوظ است.1401/08/10
10:09:19
0.0 / 5
626
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
مهندس وب
مهندس وب web engineers