جف بزوس بیشتر ثروتش را می بخشد

جف بزوس بیشتر ثروتش را می بخشد

به گزارش مهندس وب، جف بزوس، بنیانگذار فروشگاه اینترنتی آمازون قول داد عمده ثروت ۱۲۴ میلیارد دلاری خویش را قبل از مرگ ببخشد.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، بزوس ۵۸ ساله که طبق لیست میلیاردرهای فوربس، چهارمین ثروتمند بزرگ جهان است، بعد از اینکه در امتداد جایزه سالانه شجاعت و متانت، ۱۰۰ میلیون دلار به دالی پارتن داد تا به خیریه هایی که می خواهد، کمک نماید، قول داد عمده ثروت ۱۲۴ میلیارد دلاری خویش را در طول عمرش ببخشد.

بزوس که آمازون را از یک استارتاپ در یک گاراژ اجاره ای، به یک کسب و کار یک تریلیون دلاری تبدیل کرد، در گذشته به سبب عدم سخاوتمند در امور خیریه در مقایسه با میلیاردرهای دیگر، هدف انتقاد قرار گرفته بود.

بزوس در بین امضا کنندگان کارزار "تعهد کمک" که ثروتمندان جهان را تشویق می کند نیمی از ثروت خویش را به امور بشردوستانه اهدا کنند و توسط بیل گیتس و وارن بافت راه اندازی شده، نبوده است. این کارزار بیشتر از ۲۳۰ امضا از جانب افرادی نظیر ایلان ماسک و مارک زاکربرگ جمع کرده است.

کمک ۱۰۰ میلیون دلاری که بزوس به پارتن داده است، سومین جایزه شجاعت و متانت است که از جانب بنیانگذار آمازون اهدا می شود. جایزه های قبلی به خوزه آندرس سرآشپز معروف و وان جونز، کنشگر اقلیمی داده شدند.

بزوس نگفته است چه میزان از ثروتش را به امور بشردوستانه اختصاص خواهد داد. وی متعهد شده است ۱۰ میلیارد دلار در مدت ۱۰ سال به "صندوق زمین بزوس" اختصاص دهد که ریاستش را به همراه سانچز برعهده دارد. آمازون یکی از ۳۰۰ شرکتی است که قول داده است رد پای کربن خویش را تا سال ۲۰۴۰ مطابق با توافق اقلیمی پاریس کم کند.

بر اساس گزارش گاردین، منتقدان گفته اند بزوس به همان اندازه که به کمک مالی برای امور خیریه متمرکز شده است، باید به دستمزد و شرایط کاری کارمندان آمازون هم اهمیت دهد. اخیرا خبری انتشار یافته که آمازون می خواهد هفته جاری اخراج ۱۰ هزار نفر را اعلام نماید.

منبع:

1401/08/25
08:50:49
0.0 / 5
504
تگهای خبر: اینترنت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
مهندس وب
مهندس وب web engineers