توافق هلند با آمریکا برای محدودیت صادراتی به چین

توافق هلند با آمریکا برای محدودیت صادراتی به چین

به گزارش مهندس وب، مقامات هلندی سرگرم برنامه ریزی برای اجرای کنترل های جدید برای صادرات تجهیزات تراشه سازی به چین هستند.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، وزیر تجاری هلند ماه گذشته گفته بود هلند سرگرم مذاکره با دولت آمریکا درباره ی ی محدودیت های صادراتی جدید برای تجهیزات نیمه رسانا به چین است.

دولت هلند تحت فشار آمریکا، از سال ۲۰۱۸ به شرکت ASML Holdings که بزرگترین شرکت این کشور و سازنده تجهیزات نیمه رسانا است، مجوز برای فروش دستگاههای پیشرفته خود به چین نداده است به جهت اینکه تصور می رود این دستگاهها کاربرد دو گانه ای داشته و می توانند مصارف نظامی داشته باشند.

شرکت ASML Holdings سازنده مهم تجهیزات نیمه رسانا بوده و در سال ۲۰۲۱ بیش از دو میلیارد یورو (۲.۱ میلیارد دلار) فروش به چین داشته است.

بلومبرگ نیوز به نقل از منابع آگاه نوشت: توافق درخصوص محدودیت های هلند در حوزه صادرات به چین، ممکنست بزودی و تا ماه آتی اعلام گردد و معلوم نیست محدودیت های جدید، در فروش شرکت ASML Holdings به چین چه تاثیری خواهد گذاشت.

طبق آمار رسمی هلند، چین دومین شریک تجاری بزرگ هلند پس از آلمان است.

بر اساس گزارش رویترز، دولت بایدن، اوایل اکتبر کنترل های صادراتی اظهار داشت که هدف آن قطع دسترسی چین به برخی از تراشه های نیمه رسانا از هر نقطه ای در جهان بود. 

1401/09/18
13:31:42
0.0 / 5
520
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
مهندس وب
مهندس وب web engineers