یك روزنامه نگار آمریكایی فاش كرد؛

تبانی توئیتر با پنتاگون در تولید محتوای ضد ایرانی

تبانی توئیتر با پنتاگون در تولید محتوای ضد ایرانی

به گزارش مهندس وب، یک روزنامه نگار آمریکایی اخیرا از تبانی توئیتر با پنتاگون در تولید محتوای ضدایرانی توسط حسابهای جعلی پرده برداشت است.


به گزارش مهندس وب به نقل از نیویورک بریکینگ، گزارش ها حاکی از همکاری توئیتر با پنتاگون برای تبلیغ حساب های جعلی در خاورمیانه با هدف ستایش سیاست ایالات متحده در منطقه است، اقدامی که برخلاف ادعاهای این شرکت در خصوص تشخیص و خنثی کردن دستکاری پلت فرم هاست.
گفته می شود این تبانی دست کم به مدت چهار سال یعنی از ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰ به طول انجامیده و مدیران ارشد توئیتر با استفاده از اطلاعات نظامی در یک کمپین مخفی آنلاین با نام « PsyOp» حساب هایی را تبلیغ کردند که سیاست های اتخاذی آمریکا را در خاورمیانه توجیه و تطهیر می کرد؛ مثلا یک نمونه در ارتباط با حسابی بود که ادعا می کرد بمباران هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی در یمن فقط تروریست ها را از بین برده است.
این افشاگری ها توسط روزنامه نگاری به نام لی فانگ انجام شد، که روز گذشته هشتمین قسمت از اسناد در ارتباط با این اقدام توئیتر را منتشر نمود. بر مبنای اسناد انتشار یافته، پنتاگون برای تبلیغ حساب هایی که محتوای طرفدار آمریکا را در خاورمیانه توئیت می کنند، با توئیتر همکاری داشته است.
فانگ، روزنامه نگار مستقر در سانفرانسیسکو است که برای The Intercept می نویسد، وی در آخرین اظهاراتش در اینباره نوشت: «علیرغم وعده ها برای بستن شبکه های تبلیغاتی مخفی دولتی، اسناد توئیتر نشان داده است که غول شبکه های اجتماعی در پشت صحنه، عملیات نفوذ روانی آنلاین ارتش ایالات متحده را تأیید و حمایت کرده است و با وجود آگاهی از اینکه حساب های تبلیغاتی پنتاگون از هویت های پوششی استفاده می نمایند، از تعلیق خیلی از آنها به مدت بیشتر از ۲ سال خودداری کرده و حتی بعضی از آنها هنوز فعال می باشند.
فانگ به ایمیل هایی اشاره نمود که نشان می داد همکاری با پنتاگون حداقل پنج سال پیش شروع شده است.
ناتانیل کالر، یک مقام فرماندهی مرکزی ایالات متحده در سنتکام، در تاریخ ۲۶ ژوئیه ۲۰۱۷ خطاب به مدیران اجرایی در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: «از مدیر اجرایی تیم خط مشی عمومی درخواست نمود تا برخی حساب ها را تأیید کرده و آن دسته از حساب های عربی زبان را که ما برای تقویت پیام های خاص استفاده می نماییم، در لیست سفید قرار دهد».
کالر نوشت: «ما حساب هایی داریم که در هشتگ ها ایندکس نشده اند، شاید بعنوان ربات پرچم گذاری شده اند. بعضی از اینها یک مسیر واقعی ساخته بودند. ما یک صفحه گسترده با ۵۲ حساب به تیم توئیتر ارسال و درخواست سرویس اولویت کردیم».
به گفته فانگ در بین حساب های انتخاب شده برای رفتار ترجیحی، حسابی حذف شده بود که ادعا می کرد حملات هواپیماهای بدون سرنشین ایالات متحده «دقیق» بوده و تروریست ها را کشته است نه غیرنظامیان؛ این حساب همینطور حمله مورد حمایت آمریکا و عربستان به مردم یمن را مورد ستایش قرار می داد.
حساب های دیگر از گروههای مسلح مورد حمایت آمریکا در سوریه حمایت و پیام های ضد ایرانی را در عراق تبلیغ می کردند.
کالر در جریان درخواست پنتاگون از توئیتر چنین استدلال کرده بود که همه حساب های عربی منتسب به دولت ایالات متحده هستند که در مورد مسائل امنیتی مربوطه توئیت می کنند، این در حالی بود که خیلی از حساب ها در واقع اشاره ای به مدیریت آنها توسط دولت آمریکا نداشتند.
در بررسی های انجام شده مشخص شد که حتی بعضی از این حساب های جعلی با یک عکس فتوشاپی و محتوای ساخته شده توسط هوش مصنوعی فعالیت می کردند. یا برخی دیگر به دنبال انتشار محتوای ضد ایرانی با تمرکز بر مخاطبان عراقی بودند.


منبع:

1401/10/02
19:13:11
0.0 / 5
424
تگهای خبر: آنلاین , هاست
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
مهندس وب
مهندس وب web engineers