درخواست یک مقام آلمانی برای نظارت مستقیم بر توییتر

درخواست یک مقام آلمانی برای نظارت مستقیم بر توییتر

مهندس وب: به گزارش مهندس وب، یک مقام ارشد آلمانی خواهان نظارت مستقیم کمیسیون اروپا بر توییتر به علت رفتار متغیر این شرکت شبکه اجتماعی تحت مالکیت ایلان ماسکچپ شد.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، اسون گیگولد، مسئول نظارت بر سیاست رقابت در وزارت اقتصاد آلمان، به تعلیق ناگهانی حساب خبرنگاران در توییتر اشاره نمود و در نامه ای به دو کمیسیونر اروپایی، خواهان انجام تحقیقات اتحادیه اروپا شد و اظهار داشت: کمیسیون اروپا باید برای پیشگیری از رفتار ضد رقابتی توییتر، وارد عمل شود.

کمیسیون اروپا دریافت این نامه را تائید و اعلام نمود در زمان مناسب، به آن پاسخ خواهد داد و تحولات در توییتر را به دقت زیر نظر دارد.

ماسک سه شنبه هفته جاری اعلام نمود از مقام خود بعنوان مدیرعامل توییتر کناره گیری خواهد نمود. از زمان خریداری شدن توییتر توسط ایلان ماسک در اکتبر، تغییرات زیادی انجام شده است. ماسک، مدیران ارشد و نیمی از کارکنان توییتر را اخراج کرده، نرخ اشتراک سرویس توییتر بلو را افزایش داده و حساب دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا را برگردانده است. سلسله تصمیمات جنجالی که در توییتر گرفته شده است، سبب شده حتی برخی از نزدیکترین حامیان ایلان ماسک، ارتباطشان را با او قطع کنند. بعد از تصمیم برای تعلیق حسابی که موقعیت هواپیمای شخصی ماسک را دنبال می کرد، حساب گروهی از خبرنگاران منتقد که در رابطه با این ممنوعیت گزارش کرده بودند، معلق شد. این اقدام سبب مهاجرت برخی از کاربران خشمگین به شبکه های اجتماعی دیگر بخصوص شبکه اجتماعی غیرمتمرکز ماستودون شد.

دولت اولاف شولتس، صدراعظم آلمان پیش از این اعلام نموده بود تحولات در توییتر را با نگرانی، دنبال می کند. رگولاتورهای آلمان از موسسات دولتی می خواهند فعالیت در پلتفرمهای خصوصی را متوقف کرده و از جایگزینهایی مانند شبکه اجتماعی غیرمتمرکز ماستودون حمایت می کنند.

این مقام آلمانی اظهار نمود: طبق مقررات جدید کمیسیون اروپا برای بازارهای دیجیتالی، این کمیسیون بر پلتفرمهای بزرگی مانند فیسبوک و گوگل نظارت می کند. توییتر، پلت فرم دیجیتالی بزرگی محسوب نمی شود چونکه فروش اندکی دارد اما توییتر نفوذ زیادی بر اذهان عمومی در سرتاسر جهان و همینطور اروپا اعمال می کند.

در این بین، مدیر سیاست عمومی توییتر در بحبوحه اخراجهای بیشتر در این واحد، توییتر را ترک کرد. دو منبع مطلع به رویترز اعلام نمودند سیناد مک سوئینی، نایب رییس جهانی توییتر در امور سیاست عمومی، این شرکت را ترک کرده است.

تیم سیاست عمومی مسئول تعامل با قانونگذاران و جامعه معدنی در مورد مسائلی نظیر آزادی بیان، حریم خصوصی و ایمنی آنلاین بود.

بر اساس گزارش رویترز، منابع آگاه اعلام نمود نیک پیکلس، مدیر استراتژی سیاست عمومی جهانی، وظایف مک سوئینی را برعهده گرفته است.

منبع:

1401/10/03
10:12:35
0.0 / 5
441
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
مهندس وب
مهندس وب web engineers