زارع پور در حاشیه جلسه هیئت دولت:

اینترنت طبقاتی نداریم

اینترنت طبقاتی نداریم

به گزارش مهندس وب، وزیر ارتباطات اظهار داشت: چیزی به نام اینترنت طبقاتی نداریم که به طبقه خاصی اینترنت باکیفیت و با سرعت عرضه شود چون که برای ما همه مردم خاص هستند.به گزارش مهندس وب به نقل از مهر، عیسی زارع پور در حاشیه جلسه هیئت دولت ضمن اشاره به ارتقای فیبر نوری، عنوان کرد: پروژه فیبر نوری برای کسب و کارها به خوبی پیش می رود و پوشش شهرها را یکی بعد از دیگری آغاز کرده ایم. در حال حاضر بیشتر از ۲ میلیون پوشش بوجود آمده است و این روند ادامه دارد.
وی با اشاره به اینکه مردم هنوز شیرینی سرعت بالای اینترنت را نمی دانند، اظهار داشت: از تعداد ۲ میلیون ظرفیتی که داریم تنها تعداد ۳۰۰ هزار در حال استفاده هستند بنابراین رسانه ملی می تواند با تبلیغات در اینباره کمک نماید.
وزیر ارتباطات در ارتباط با اینترنت طبقاتی، اضافه کرد: چیزی به نام اینترنت طبقاتی نداریم که به طبقه خاصی اینترنت باکیفیت و با سرعت عرضه شود چون که برای ما همه مردم خاص هستند. بحثی که مطرح شده در ارتباط با مصوبه ای برای سال ها گذشته بوده مبنی براینکه گروهی از متخصصین که آزاد کار هستند شاید احتیاج به شرایط ویژه ای همچون استفاده از سایت های تحریمی داشته باشند که ما شرایطی را فراهم نماییم که دسترسی هایشان بهتر و آسان تر شود وگرنه چیزی تحت عنوان اینترنت طبقاتی نداریم.
زارع پور در حاشیه جلسه هیئت دولت در رابطه با خبر قطع اینترنت در روز کنکور، اظهار داشت: سازمان سنجش درخواست داده از آنجاییکه ابزار و ادواتی پیدا شده که با اتصال به اینترنت میتوان از آنها در جلسات کنکور استفاده و تقلب کرد، برای حفظ حقوق شرکت کنندگان در کنکور اینترنت در زمان برگزاری کنکور قطع شود.
وی اضافه کرد: این درخواست درحال بررسی است و هنوز چیزی مصوب نشده است. من تصمیم گیر نیستم و شورای امنیت کشور باید تصمیم بگیرد.


منبع:

1401/10/15
20:24:10
0.0 / 5
338
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers