در سوال از وزیر ارتباطات

مقتدایی: مخابرات به تکالیف قانونی خود عمل نکرده است

مقتدایی: مخابرات به تکالیف قانونی خود عمل نکرده است

به گزارش مهندس وب، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد شرکت مخابرات نسبت به اجرای قانون تبدیل وضعیت کارکنان ایثارگر اظهار داشت: معتقدیم که یک مجموعه ای که بر مبنای قانون تکالیفی را بر عهده دارد، به تکالیف خود نسبت به کسانی که باید برای آنها کاری انجام دهد عمل نمی نماید.


به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، عباس مقتدایی در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس، و در سوالی از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص این که «علت عدم اجرای قانون در مورد تبدیل وضعیت ایثارگران شرکت مخابرات از جانب جنابعالی و شرکت مخابرات چیست؟»، با اشاره به اینکه «بیش از یک سال تلاش شد تا مبحث مورد سوال به صحن مجلس نرسد»، اظهار نمود: هم اکنون در رابطه با این که مخابرات متعلق به چه کسی است صحبت نمی کنیم؛ وزیر محترم در جلسات گوناگونی که داشتیم بر این نکته تاکید می کند که مخابرات یک مجموعه خصوصی است و بعنوان وزیر نمی توانم یکسری کارها را انجام دهم که ما این را پذیرفتیم.
وی اضافه کرد: معتقدیم که یک مجموعه ای که بر مبنای قانون تکالیفی را بر عهده دارد، به تکالیف خود نسبت به کسانی که باید برای آنها کاری انجام دهد عمل نمی کند و در پشت مبحث خصوصی بودن، سنگر گرفته و هرچه پیگیری می نماییم به ما می گویند که «در دست بررسی است».
نماینده مردم اصفهان در مجلس اظهار داشت: مبحث مورد سوال، موضوعی در ارتباط با سال ۱۴۰۰ است که بر مبنای قانون مصوب مجلس شرکت مخابرات باید نسبت به تبدیل وضعیت کارکنان ایثارگر اقدام می کرد که در ابتدا گفتند که انجام نمی دهیم؛ من به مجموعه های مختلف مکاتبه کردم و در جهت رعایت اخلاق ابتدا در ماه های آبان و اسفند به وزیر و رئیس جمهوری محترم تذکر دادم و سپس با دستگاههای مربوطه نامه نگاری هایی انجام دادم و سپس به طرح سوال رسیدم که در پاسخ به من گفته شد که این شرکت خصوصی است و مشمول قانون مصوب مجلس نمی شود.
مقتدایی افزود: از اداره قوانین مجلس در رابطه با مبحث مورد سوال تقاضای اظهار نظر کردم که در پاسخ به من اعلام نمودند که این شرکت مشمول بند د تبصره ۲۰ قانون بودجه ۱۴۰۰ کل کشور قرار گرفته و مکلف است که مشمولینی که در زمان تصویب قانون ۱۴۰۰ به صورت تمام وقت در دستگاه خدمت می کنند را با رعایت شرایط قانونی تبدیل وضعیت کند.
وی تصریح کرد: «در دست بررسی است» پاسخی است که همواره به مطالبه، مکاتبات و پرسش من از وزیر ارتباطات داده شده است.
وی با تکیه بر این که مطابق قانون ما در رابطه با عملکرد شرکت مخابرات می توانیم از وزیر ارتباطات سوال نماییم، اظهار داشت: قانون در کشور اجرا نشده است و امروز بعنوان نماینده مجلس می گویم که کسانی از موکلین ما در شهرهای مختلف می گویند که اگر قانون ۱۴۰۰ اجرا نشد، آیا نمایندگان مجلس مأموریت و مسئولیتی ندارند؟ مردم می خواهند کارهای خویش را از مسیرهای قانونی پیگیری کنند.
این نماینده مجلس اظهار نمود: مخابرات باید به وظایف و تکالیف قانونی خود عمل کند. آقای وزیر دیشب نامه ای محرمانه مرتبط به شرکت مخابرات که روز گذشته نوشته شده است را برای من ارسال کرد؛ در این نامه آمده بود شرکت مخابرات گفته که در ۱۴۰۲ به قانون ۱۴۰۰ عمل خواهد نمود درحالیکه این پذیرفتنی نیست که موضوعی که باید در ۱۴۰۰ به آن عمل می شد، در سال ۱۴۰۲ اجرایی شود.
به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، مقتدایی در ادامه تصریح کرد: سوال من از آقای وزیر اینست که چگونه است که برای افزایش اشتراک ها و افزایش درآمد مخابرات اختیار داشتید و توانمندی داشتید و حمایت کردید اما در رابطه با تبدیل وضعیت آن شرکت می گویید که من اختیار ندارم؟ این پذیرفتنی نیست. این سوال مطرح است که آقای وزیر ارتباطات که کمک کرد افزایش قیمتها رخ دهد، چرا کمک نمی کند یا این که اصرار نمی کند تا قانون اجرایی شود؟
این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: هم اکنون از یک مجموعه ای که روحیات ایثارگری در درون آن وجود دارد، خواهش می نماییم که قانون و مصوبات مجلس برای رسیدگی به وضعیت ایثارگران را اجرایی کند؛ نیت ما اینست که صدای کسانی که مسالمت آمیز می خواهند قانون در رابطه با حق شان اجرایی شود را در مجلس بلند نماییم.
نماینده مردم اصفهان با اشاره به اینکه فراکسیون ایثارگران مجلس هم پیگیر اجرای این قانون است، اظهار داشت: من اعمال ماده ۲۳۴ برای مستنکفین از قانون را تقاضا کردم و رئیس مخابرات و مجموعه های آن بدانند که اگر به این سؤال پاسخی دقیق داده نشود و عملیاتی نشود، ما از ابزارهای دیگری که در اختیار داریم، استفاده خواهیم کرد.
منبع:

1401/11/04
15:08:50
0.0 / 5
364
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
مهندس وب
مهندس وب web engineers