معاون سازمان فناوری اطلاعات:

امسال بیش از ۵ میلیارد تراکنش در مرکز تبادل اطلاعات انجام شده است

امسال بیش از ۵ میلیارد تراکنش در مرکز تبادل اطلاعات انجام شده است

به گزارش مهندس وب، معاون دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات اظهار داشت: از شروع سال جاری تا کنون بیش از 5 میلیارد تراکنش در مرکز ملی تبادل اطلاعات به ثبت رسیده است.به گزارش مهندس وب به نقل از سازمان فناوری اطلاعات ایران، جواد موحد معاون دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات با اشاره به مجموع تراکنش های ثبت شده در مرکز ملی تبادل اطلاعات از شروع سال جاری تا کنون اظهار داشت: بیش از پنج میلیارد تراکنش در مرکز ملی تبادل اطلاعات به ثبت رسیده است که حدود دو میلیارد و ۲۲۰ میلیون آن متعلق به گذرگاه خدمات دولت (GSB) و حدود سه میلیارد آن به گذرگاه خدمات عمومی دولت (PGSB) متعلق می باشد.
معاون دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات با اعلان اینکه گذرگاه خدمات دولت به عنوان بستری است که وظیفه پاسخگویی به استعلامات بین دستگاهی را به عهده دارد، اشاره کرد: برمبنای اطلاعات آماری به دست آمده از مرکز ملی تبادل اطلاعات، گذرگاه خدمات دولت در شاخص خدمات ارائه شده، شاهد افزایش ۹۵ سرویس جدید در دی ماه است. بدین سبب بدین ترتیب تا پایان دی ماه بیش از ۱۶۰۰ سرویس توسط مرکز ملی تبادل به دستگاه های دولتی ارائه شده است که با اضافه شدن دو دستگاه جدید به مجموع دستگاه های سرویس دهنده، از شروع سال ۱۴۰۱ تا ابتدای بهمن ماه در مجموع ۷۷ دستگاه سرویس دهنده در گذرگاه خدمات دولت (GSB) به فعالیت می پردازند.
وی اضافه کرد: این در حالیست که تعداد ۳۱۹ دستگاه سرویس گیرنده در این بستر وجود دارند که نسبت به گرفتن خدمات استعلامی اقدام می کنند و همین طور بیش از ۶۸۰ کسب وکار و دستگاه دولتی از گذرگاه عمومی خدمات دولت(PGSB) سرویس می گیرند.
موحد، با اعلان اینکه سرویس دهنده های برتر بطور معمول از شروع سال جاری سازمان ثبت احوال کشور، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و شرکت ملی پست به شمار می روند، اظهار داشت: سرویس گیرنده های برتر نیز شامل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و بانک مرکزی هستند و خدمات استعلام هویتی ثبت احوال، سرویس شاهکار و سرویس استعلام واکسن وزارت بهداشت نیز پرکاربرترین های GSB را می سازند.
معاون دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات با اشاره به این که گذرگاه خدمات عمومی دولت نیز بطور ویژه بر ارائه خدمات و استعلام های بین دستگاه های اجرائی با کسب وکارها یا خدمات بین دستگاهی تمرکز دارد، اظهار داشت: از شروع سال جاری تا کنون ۶۶۶ دستگاه سرویس گیرنده و ۴۴ دستگاه سرویس دهنده در گذرگاه خدمات عمومی دولت به فعالیت می پردازند که تعداد ۳۵۹ سرویس توسط PGSB به متقاضیان خدمات استعلامی ارائه می شود. بررسی اطلاعات آماری نشان می دهد، بالاترین دستگاه های سرویس دهنده در PGSB شامل وزارت کشور، سازمان اداری و استخدامی کشور و سازمان فناوری اطلاعات ایران هستند.

1401/11/17
13:17:24
0.0 / 5
439
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
مهندس وب
مهندس وب web engineers