وزیر ارتباطات خبر داد:

اتصال حدود ۹۳ درصد دستگاهها به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند

اتصال حدود ۹۳ درصد دستگاهها به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند

به گزارش مهندس وب، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: راه اندازی پنجره ملی خدمات هوشمند آرزویی بود که در قدم اول راه اندازی شده و حدود 93 درصد دستگاهها به این پنجره متصل هستند و حدود 3000 خدمت هم از این طریق به مردم ارائه می شود که این اتفاق بزرگی است.


به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور در نهمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت اظهار داشت: حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات حوزه ای است که همه عرصه زندگی بشر را تحت تاثیر قرار داده و انقلابی در همه حوزه ها و به سرعت تغییراتی را به نفع مردم به وجود آورده است.
وی افزود: در زمینه های مختلف هم انقلاب صنعتی مطرح است که همه توسط ابزار های نوین ارتباطی به وجود آمده است. در دولت سیزدهم هم درک صحیحی از این مساله وجود داشت و برمبنای تاکیدات و تکالیفی که شده ما اقتصاد دیجیتال را دنبال می نماییم. در این دولت کارگروه ویژه ای تشکیل شده تا بتوان موانع موجود در حوزه اقتصاد دیجیتال را برطرف نماییم و ظرفیت های خوبی در دولت برای رفع موانع وجودد دارد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلان اینکه در یک دهه گذشته به حوزه اینترنت ثابت توجهی نشده است، تشریح کرد: هدف گذاری مهم دراین زمینه پروژه فیبر نوری منازل است که مقرر شده تا پایان دولت سیزدهم ۸۰ درصد جمعیت کشور تحت پوشش فیبر نوری قرار بگیرند و الان دو و نیم میلیون نفر تحت پوشش قرار دارند و در نظر داریم سال آینده به ۱۰ میلیون نفر برسانیم.
زارع پور اشاره کرد: نزدیک به ۹۰ درصد روستاها به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند که در ابتدای این دولت ۸۰ درصد بود و در ماه های اخیر روستاهای زیادی به این شبکه متصل شده اند و در نظر داریم تا پایان شهریور سال آینده همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار را به شبکه متصل نماییم.
وی با اشاره به اتصال دستگاهها به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند اصرار کرد که هدف گذاری شده تا آخر سال ۱۴۰۲ همه خدمات دولتی از این طریق ارائه شود و تنها ۲۰ درصد بصورت هوشمند ارائه شود و این یک امکان برای مردم است.
منبع:

1401/12/01
12:31:39
0.0 / 5
352
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers