آخرین جلسه کارگروه تعامل پذیر دولت الکترونیکی

آخرین جلسه کارگروه تعامل پذیر دولت الکترونیکی

مهندس وب: گرفتن استعلامات کاغذی ایثارگری برای کلیه دستگاه های اجرائی در آخرین جلسه کارگروه تعامل پذیر دولت الکترونیکی، حذف شد.به گزارش مهندس وب به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در آخرین جلسه کارگروه تعامل پذیر دولت الکترونیکی، گرفتن استعلامات کاغذی ایثارگری برای کلیه دستگاه های اجرائی حذف و همین طور قرار شد تا در مورد پایگاه داده مکان محور شرکت ملی پست، کمیته ای بمنظور ارائه راهکارهای اجرائی برای تبادل داده میان دستگاه های اجرائی و احصای سرویس ها قابل ارائه تشکیل گردد.
چهل و یکمین جلسه کارگروه تعامل پذیر دولت الکترونیکی به ریاست رضا باقری اصل، دبیر شورای اجرائی فناوری اطلاعات و رئیس کارگروه تعامل پذیری دولت الکترونیکی اجرا شد.
در این جلسه در راستای اجرای قانون مدیریت داده و اطلاعات ملی، مصوب شد تا گزارش عملکرد دستگاههای اجرائی متولی پایگاههای اطلاعات پایه به مراجع مربوطه همچون مجلس و شورای عالی فضای مجازی ارائه شود.
همچنین برمبنای مصوبات این جلسه، گرفتن استعلام کاغذی ایثارگری از بنیاد شهید برای کلیه دستگاه های اداری حذف شد و به همین دلیل خدمات این حوزه باید تنها به طور برخط در مرکز ملی تبادل اطلاعات صورت گیرد.
علاوه بر آن گزارشی از پایگاه داده و اطلاعات مکان محور موسوم به GNAF شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران ارائه و قرار شد تا کمیته ای با عضویت شرکت ملی پست، وزارت کشور، سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، وزارت راه و شهرسازی تشکیل تا نسبت راهکارهای اجرائی لازم برای تبادل داده و احصا خدمات قابل ارائه و همین طور تکمیل و بروز رسانی پایگاه مکان محور نشانی (کدپستی، GNAF و شرح نشانی استاندارد) با بهره گیری از ظرفیت های دستگاه های عضو و مشارکت مردمی به کارگروه ارائه کنند.
ضمنا اعلام گردید که جلسه بعدی کارگروه تعامل پذیر دولت الکترونیکی در نیمه دوم فروردین سال آینده برگزار می گردد و در این نشست گزارش پایگاه رفاه ایرانیان توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و پایگاه اعتبارسنجی توسط بانک مرکزی ارائه می شود.


منبع:

1402/01/01
14:45:59
0.0 / 5
358
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers