نگاهی به بعضی از جالب ترین قابلیت های چت جی پی تی

نگاهی به بعضی از جالب ترین قابلیت های چت جی پی تی

به گزارش مهندس وب، شرکت «OpenAI» اخیرا از آخرین مدل زبانی هوش مصنوعی خود، یعنی  GPT-4 رونمایی کرده است. این هوش مصنوعی عصر جدیدی را شروع کرده و قابلیت های جدید و جالبی دارد.


به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا و به نقل از جی هکس، امروزه خیلی از افراد در صنایع مختلف از مدل زبانی بزرگ استفاده می نمایند. در ادامه چند مورد از جالب ترین کارهایی را که تابحال توسط چت جی پی تی انجام شده است، مرور خواهیم کرد.

دستور پخت غذاها
در نسخه های اخیر، جت جی پی تی تنها می توانست متون را بفهمد و بر مبنای آن پاسخ دهد، اما شرکت «OpenAI» یک قابلیت تبدیل تصویر به متن را به جدید ترین مدل خود افزوده است که بنظر می رسد بهتر از انتظار کار می کند. می توانید هر بار چندین تصویر به آن نشان دهید و پاسخ های دقیق دریافت کنید.
یک کاربر توییتر تصویری از داخل یخچال خود به GPT-4 داد و این هوش مصنوعی در کمتر از ۶۰ ثانیه چندین دستور غذا با بهره گیری از آن مواد اولیه ارائه نمود. این بدان مفهوم است که شما می توانید وعده غذایی خویش را در کمتر از ۶۰ ثانیه مشخص کنید و دردسر جستجو برای غذا از بین می رود.

داوطلب مجازی
اپلیکیشن «چشم های من باش» (Be My Eyes) یک اپلیکیشن دانمارکی تلفن همراه می باشد که تلاش می کند تشخیص اشیاء و مقابله با چالش های روزمره را برای افراد نابینا و کم بینا آسان تر کند. این اپلیکیشن یک فرد نابینا یا کم بینا را به یک داوطلب بینا متصل می کند تا به او به صورت زنده در انجام کارهایش کمک نماید.
شرکت «OpenAI» و اپلیکیشن «چشم های من باش» قبل از انتشار نسخه ی GPT-4 با یکدیگر همکاری داشته اند. این اپلیکیشن دانمارکی در روز معرفی این نسخه از هوش مصنوعی از قابلیت های جدید با پشتیبانی GPT-4 رونمایی نمود. به لطف قابلیت تبدیل تصویر به متن، دستیار مجازی GPT-4 امکان کمک بصری در لحظه به افراد نابینا و کم بینا را فراهم می آورد.

تبدیل طراحی دستی به یک وب سایت
در خلال معرفی GPT-4، گرگ براکمن (Greg Brockman)، مؤسس OpenAI چندین قابلیت را نشان داد که همه را متحیر کرد. با این وجود، یکی از آنها فوق العاده خاص بود. براکمن به GPT-4 یک طرح دستی از یک وبسایت را نشان داد و به صورت معجزه آسایی، این هوش مصنوعی آنرا به یک وبسایت کارآمد تبدیل کرد.

کد نویسی کامل یک بازی کامپیوتر ای
چت جی پی تی در مورد نکات ساده ی کدنویسی، نمایش خطاها و مواردی از این دست به توسعه دهندگان و مهندسان کمک زیادی کرده است. همینطور این چت بات می تواند یک بازی کامل را به تنهایی کدنویسی کند.
یک کاربر توییتر موفق شده است با بهره گیری از این هوش مصنوعی یک بازی «Snake» را در کمتر از ۲۰ دقیقه بدون دانش جاوا بسازد. او برای تکمیل کار خود از GPT-4 و نرم افزار Replit کمک گرفت.
منبع:

1402/01/25
12:07:02
0.0 / 5
841
تگهای خبر: اپل , اپلیكیشن , بازی , طراح
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers