طبق گزارش جدید اسپید تست؛

اینترنت ثابت در ایران یک پله صعود کرد

اینترنت ثابت در ایران یک پله صعود کرد

مهندس وب: گزارش اسپید تست از سرعت اینترنت کشورهای جهان در مارس 2023 نشان میدهد در ماه گذشته میلادی جایگاه ایران در رده بندی کشورهایی با بیشترین سرعت اینترنت ثابت یک پله رشد کرده است.


به گزارش مهندس وب به نقل از مهر، وب سایت اسپید تست تازه ترین گزارش خود از میانه سرعت اینترنت ثابت و موبایل کشورهای جهان و همین طور رده بندی آنها به همین دلیل را منتشر نموده است. طبق این گزارش در مارس ۲۰۲۳ میلادی میانه سرعت اینترنت موبایل جهان ۴۱.۵۴ و میانه سرعت اینترنت ثابت آن ۷۹ مگابیت برثانیه بوده است.
جایگاه ایران در رده بندی اینترنت موبایل ثابت ماند همین طور گزارش اسپید تست نشان میدهد در سومین ماه ۲۰۲۳ میلادی سرعت اینترنت موبایل ایران ۳۶.۳۳ و اینترنت موبایل آن ۱۱.۵۷ مگابیت برثانیه بوده است. همین طور در رده بندی کشورهایی با بیشترین سرعت اینترنت موبایل ایران در رده ۶۱ قرار دارد و جایگاه آن نسبت به ماه قبل (فوریه) هیچ تغییری نکرده است. از طرف دیگر در رده بندی کشورهایی با بیشترین سرعت اینترنت ثابت در رده ۱۴۶ قرار دارد و جایگاه آن نسبت به ماه قبل یک پله صعود کرده است.
امارات متحده عربی و قطر پرچمداران پرسرعت ترین های اینترنت موبایل در مارس ۲۰۲۳ میلادی امارات متحده عربی با سرعت (۱۷۸.۲۵ مگابیت برثانیه) و قطر (۱۷۴.۵۶ مگابیت برثانیه) به ترتیب در رده های اول و دوم لیست کشورهایی با بیشترین سرعت اینترنت موبایل قرار داشتند و جایگاه آنها نسبت به ماه قبل هیچ تغییری نکرده است.
در رده سوم این لیست نروژ با میانه سرعت ۱۴۳.۵۵ مگابیت برثانیه و بعد از آن کویت با میانه سرعت ۱۳۵.۶۳ مگابیت برثانیه در رده چهارم قرار دارد. جایگاه نروژ در این رده بندی یک پله و کویت ۲ پله نسبت به فوریه صعود کرده است. در رده پنجم دانمارک با میانه سرعت ۱۲۹.۹۵ مگابیت برثانیه قرار دارد و جایگاه آن نسبت به ماه قبل هیچ تغییری نکرده است. اما کره جنوبی با ۳ پله سقوط در رده ششم لیست قرار گرفته و میانه سرعت اینترنت موبایل آن ۱۲۰.۳۸ مگابیت برثانیه گزارش شده است. در رده های هفتم و هشتم به ترتیب هلند (۱۱۴.۱۹ مگابیت برثانیه) و چین (۱۰۹.۰۹ مگابیت برثانیه) قرار دارند. جایگاه هلند در این رده بندی نسبت به فوریه ۲۰۲۳ یک پله صعود و چین یک پله سقوط کرده است. در رده های نهم و دهم نیز به ترتیب بلغارستان (۱۰۳.۷۲ مگابیت برثانیه) و بحرین (۱۰۲.۴۵ مگابیت برثانیه) قرار دارند که جایگاه هرکدام در رده بندی کشورهایی با بیشترین سرعت اینترنت موبایل یک پله صعود کرده است. سقوط ۲ پله ای چین در رده بندی پر سرعت ترین های اینترنت ثابت در رده بندی اسپید تست از کشورهایی با بیشترین سرعت اینترنت ثابت در مارس ۲۰۲۳ میلادی مانند ماه گذشته سنگاپور با میانه سرعت ۲۳۵.۴۰ مگابیت برثانیه قرار دارد.
اما در رده دوم امارات متحده عربی با ۳ پله جهش قرار گرفته و میانه سرعت آن ۲۲۱.۸۷ مگابیت برثانیه ثبت شده است. در رده سوم نیز شیلی (۲۲۰.۳۹ مگابیت برثانیه) با یک پله صعود قرار گرفته است. جایگاه چهارم این لیست به چین با میانه سرعت ۲۱۶.۸۳ مگابیت برثانیه متعلق می باشد که البته نسبت به فوریه ۲۰۲۳ میلادی ۲ پله سقوط کرده است. در رده پنجم و ششم به ترتیب دانمارک (۲۰۳.۷۸ مگابیت برثانیه) و تایلند (۲۰۱.۰۲ مگابیت برثانیه) قرار دارند. جایگاه دانمارک در رده بندی ۲ پله صعود کرده اما وضعیت تایلند نسبت به ماه گذشته میلادی تغییری نکرده است. در رده هفتم لیست موناکو با میانه سرعت اینترنت ثابت ۱۹۹.۱۹ مگابیت برثانیه قرار دارد که جایگاه آن نسبت به فوریه ۲۰۲۳ میلادی ۴ پله سقوط کرده است. در رده های هشتم، نهم و دهم به ترتیب آمریکا (۱۹۷.۸۴ مگابیت برثانیه)، هنگ کنگ (۱۹۷.۲۴ مگابیت برثانیه) و رومانی (۱۷۹.۶۵ مگابیت برثانیه) قرار دارند. هرچند جایگاه آمریکا و رومانی هر کدام در این لیست یک پله رشد کرده اما موقعیت هنگ کنگ نسبت به رده بندی فوریه یک پله سقوط کرده است.

1402/01/30
21:34:07
0.0 / 5
308
تگهای خبر: اینترنت , موبایل , وب سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
مهندس وب
مهندس وب web engineers