رقیب جدید توییتر از متا می آید

رقیب جدید توییتر از متا می آید

به گزارش مهندس وب، بعد از شایعاتی که مدتی قبل سر زبان ها افتاد، شرکت متا تائید کرد سرگرم ساخت شبکه اجتماعی جدیدی است.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، حدود یک ماه پیش این شایعه پیچید که شرکت متا، رقیبی برای توییتر راه اندازی خواهد نمود و الان متا، شایعه مذکور را تائید کرده است. متا اعلام نمود سرگرم بررسی ساخت یک شبکه اجتماعی غیرمتمرکز برای اشتراک گذاری متن است. ما بر این باوریم که فرصت برای فضای جداگانه ای وجود دارد که در آن، تولیدکنندگان محتوا و چهره های عمومی می توانند بروزرسانی های بموقع از علایق خویش را به اشتراک گذارند. اگر خیلی شبیه توییتر به نظر می آید، به علت اینست که خیلی شبیه توییتر است.

الساندرو پالوسی، محقق اپلیکیشن، تصاویری از پلت فرم در دست طراحی را در توییتر به اشتراک گذاشت و شبکه اجتماعی جدید را مانند "اینستاگرامی برای افکار شما" نامید که البته مثل توییتر خواهد بود. متا آشکارا نگفته است که این شرکت، تلاش می کند توییتر را به چالش بکشد اما این مقصود، کاملا منطقی به نظر می آید. بخصوص با در نظر گرفتن اینکه اکوسیستم شبکه اجتماعی متا، فیسبوک و اینستاگرام را در کنترل دارد. اگر متا بتواند پلتفرمی شبیه توییتر عرضه کند، به خوبی با پلت فرم های دیگر این برند، جور می شود.

این که متا چطور با شبکه اجتماعی جدید، به رقابت خواهد برخاست، مشخص نیست. تاکنون، فعلاً همه چیز در ایام اول است. ایده اولیه اینست که کاربران قادر شوند تفکرات خویش را از راه پستهای متنی به اشتراک گذارند و کاربران دیگر را برای در جریان ماندن از تحولات جدید، دنبال کنند. پلت فرم متا مانند توییتر، محدودیت کاراکتر خواهد داشت که فعلاً گفته می شود حدود ۵۰۰ کاراکتر است.

بر اساس گزارش وبسایت تراستد ریویو، باآنکه بزرگتر شدن و قدرتمندتر شدن شرکتهای شبکه های اجتماعی، دقیقاً بهترین خبر نیست اما به نظر می آید توییتر برای مدتی همچنان در آشوب خواهد بود و اگر کاربران بتوانند به سرویس مشابهی از داخل اینستاگرام، دسترسی داشته باشید، یقینا عده زیادی به استفاده از آن روی خواهند آورد.
1402/02/07
12:48:10
0.0 / 5
381
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers