دلیل معطلی کارت های سوخت در پست چیست؟

دلیل معطلی کارت های سوخت در پست چیست؟

به گزارش مهندس وب، برای تحویل کارت سوخت شهروندان، دو بار به محل زندگی آنها رجوع می شود اما اگر در محل حضور نداشته باشند، به اطلاع آنها رسانده خواهد شد تا برای دریافت کارت سوخت خود به دفاتر پستی رجوع کنند.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، طی روزهای گذشته اعلام گردید که کارت های سوخت جایگاهداران درحال جمع آوری بوده و نمایندگان مجلس هم در مصوبه ای وزارت نفت را مکلف کردند که حداقل ۹۰ درصد خودرو های بنزین سوز و ۹۵ درصد خودرو های نفت گاز سوز صرفا از کارت های سوخت مختص خودرو استفاده نمایند.

به عبارتی مقرر است از پایان شهریور سالجاری استفاده از کارت های سوخت شخصی به جای استفاده از کارت های آزاد جایگاه های سوخت الزامی شود، ازاین رو مسؤلان در این حوزه از مردم درخواست نمودند که اگر کارت سوخت شخصی دارند حتما از آن استفاده نمایند و هنگام رجوع آنرا به همراه خود داشته باشند.

این درحالی است که بعضی از مالکان وسایل نقلیه کارت سوخت ندارند؛ آنها می گویند زمستان سال قبل برای کارت سوخت ثبت نام کرده اند اما هنوز کارت سوختشان به دستشان نرسیده است. در این حوزه مدیر سامانه هوشمند سوخت می گوید کارت سوخت تمامی متقاضیانی که سال ۱۴۰۱ در دفاتر پلیس +۱۰ درخواست داده اند، صادر شده اما برخی کارت ها در راه پستی به مشکل برخورده است.

محمد صادقی- مدیرسامانه هوشمند سوخت- در این حوزه اعلام نموده که در حال حاضر نزدیک ۴۰۰ هزار کارت سوخت در باجه های معطله منتظر دریافت از جانب مردم هستند. بعضی از شهروندان به باجه معطله شرکت ملی پست رجوع کردند و می گویند بر روی کارت دریافتی در زمانی که درخواست می دادند پلاک ثبت نشده است و چنین مساله ای سبب می شود که این شهروندان چند ماه برای دریافت کارت سوخت خود معطل شوند.

اما در این جریان برخی مشکلات دیگر هم وجود دارد؛ به صورت مثال نامه رسان و مأمور شرکت پست، کارت سوخت را به منزل فرد درخواست کننده می برد اما چون وی حضور نداشته، به اجبار کارت برگردانده می شود. طبق گفته مدیر سامانه هوشمند سوخت یکی از راهکار ها اینست که متقاضیان بعد از دریافت بارکد پستی از دفاتر پلیس +۱۰ آنرا در سامانه رهگیری مرسولات پستی به نشانی tracking.Post.ir وارد کنند. با این کار نشانی شعبه پستی کارت سوختشان که در آن نگه داری می شود را به دست می آورند. این نشانی با درج مشخصات وسایل نقلیه در سامانه scs.niopdc.ir هم به دست می آید، همینطور سامانه ای که برای اطلاع از نشانی محل نگه داری کارت های سوخت مفقود شده در جایگاه های سوخت هم کاربر دارد.

اما دلیل معطلی حدود ۴۱۰ هزار کارت سوخت در شرکت ملی پست چیست؟ محمود لیائی - مدیر عامل شرکت ملی پست- در اینباره از متقاضیان درخواست کرده است برای دریافت کارت سوختشان به باجه های معطله رجوع کنند. او در این حوزه می گوید، دو بار به محل زندگی شهروندان رجوع شده اما به علت این که حضور نداشتند، به اطلاع گیرنده رسانده می شود که فرد به دفتر پستی رجوع و با عرضه رسید، کارت سوخت را دریافت و تحویل بگیرند.

لیائی اضافه کرد: سفارش مان به شهروندان اینست با عنایت به این که کارت ها در زمان خاصی فقط در باجه های معطله منتظر حضور گیرنده می ماند، سریع تر رجوع کنند و به این صورت نباشد که کارت ها را به شرکت پخش و پالایش فراورده های نفتی مسترد نماییم.
منبع:

1402/02/09
10:27:59
0.0 / 5
466
تگهای خبر: هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers