در نخستین روز سفر زارع پور به دمشق:

تفاهمنامه همکاری مشترکی میان وزرای ارتباطات ایران و سوریه به امضا رسید

تفاهمنامه همکاری مشترکی میان وزرای ارتباطات ایران و سوریه به امضا رسید

به گزارش مهندس وب، وزیر ارتباطات که رئیس جمهوری را در مسافرت به سوریه همراهی می کند، تفاهم نامه همکاری مشترکی را در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات با طرف سوری امضا کرد.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- تفاهمنامه همکاری مشترکی را در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات با وزیر ارتباطات و فناوری سوریه امضا کرد.

زارع پور که به همراه آیت الله ابراهیم رییسی، رئیس جمهوری روز گذشته (چهارشنبه) عازم سوریه شد، ابتدا رئیس جمهوری را در دیدار با بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه همراهی کرد و بعد از انجام ملاقات های رسمی سپس مطابق توافق قبلی، سند همکاریهای دوجانبه ای را در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات با وزیر ارتباطات و فناوری جمهوری سوریه امضا کرد.

یکی از اسناد امضا شده تفاهمنامه همکاری مشترک در زمینه صادرات خدمات فنی مهندسی و محصولات اکتیو و پسیو مخابراتی و ارائه خدمات در حوزه پلت فرم های تصویری، حمل و نقل، سلامت و آموزش الکترونیکی است. همینطور همکاری در زمینه ارائه خدمات دولت هوشمند، نوسازی زیرساخت های ارتباطی سوریه و همکاری در زمینه ارائه خدمات فضایی از دیگر مواردی است که دو طرف در مورد آن توافق کردند. ضمنا در این سند به همکاری ها در زمینه پست، پست بانک و رگولاتوری و موارد گوناگونی دیگر به آن اشاره شده است.

طبق اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، برای اجرایی کردن این توافقات مقرر شد تا کارگروه مشترک تخصصی در حوزه ICT حداکثر تا دو ماه آینده با حضور نمایندگان دو کشور تشکیل گردد. زارع پور مقرر است امروز (پنجشنبه) پیرامون توسعه همکاری ها در حوزه ICT، با وزیر ارتباطات و فناوری سوریه دیدار و گفتگو کند.

بنابه گزارش رسیده، آیت الله سید ابراهیم رئیسی، بامداد چهارشنبه با دعوت رسمی و به منظور سفری دو روزه وارد سوریه شد و در کاخ مردم این کشور مورد استقبال رسمی بشار اسد قرار گرفت. رئیس جمهوری و هیات همراه، در مسافرت دو روزه خود به سوریه با مقامات عالی این کشور در رابطه با راهکارهای تحکیم و تقویت روابط سیاسی و گسترش و ارتقای سطح همکاریهای اقتصادی و تجاری فیمابین رایزنی می کند.

این اولین سفر رئیس جمهور اسلامی ایران به سوریه بعد از ۱۳ سال است.

منبع:

1402/02/15
13:17:35
0.0 / 5
270
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
مهندس وب
مهندس وب web engineers