زارع پور:

افزایش قیمت بسته های اینترنتی در دست بررسی می باشد

افزایش قیمت بسته های اینترنتی در دست بررسی می باشد

به گزارش مهندس وب، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: افزایش قیمت بسته های اینترنتی درحال بررسی است؛ به دنبال افزایش هزینه ها اپراتورها پیشنهادهایی در اینباره مطرح نمودند که در رابطه با آن اطلاع رسانی صورت می گیرد.به گزارش مهندس وب به نقل از مهر، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ظهر امروز (چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه) در حاشیه برگزاری جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در رابطه با آخرین وضعیت رسیدگی به مشکلات بازنشستگان شرکت مخابرات ایران توضیح داد و اظهار داشت: سهامداران مخابرات و هیئت مدیره پیش از این تفاهمنامه ای را با وزارت ارتباطات امضا کردند که باید به این تعهد پایند باشند و آنچه به بازنشستگان شرکت مخابرات قول دادند، انجام دهند. شرکت مخابرات در اجرای تعهد خود مسئولیت دارد و مسؤلان این شرکت به وزارت ارتباطات هم متعهد شدند که افزایش تعرفه سال قبل را به مبحث بازنشستگان اختصاص دهند ولی متأسفانه به تعهدات خود عمل نکردند.
وی با تاکید بر این که وزارت ارتباطات مسئول مشکل بازنشستگان شرکت مخابرات نیست، خاطرنشان کرد: این که بعضی از رسانه ها آدرس غلط می دهند و وزارت ارتباطات را در این حوزه مسئول می دانند، درست نیست.
موج سواری رسانه های بیگانه برای رفع فیلتر
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در رابطه با موج سواری رسانه های بیگانه برای رفع فیلتر پیام رسان های خارجی اظهار داشت: وزارت ارتباطات موظف به فراهم کردن ابزارهای لازم برای تسهیل ارتباطات مردم است و زمانی که یک پیام رسان خارجی با محدودیت مواجه می شود، باید زمینه جایگزینی پیام رسان های داخلی را فراهم نماییم.
زارع پور اضافه کرد: پیام رسان های داخلی از بلوغ قابل قبولی برخوردار می باشند و حدود ۴۰ میلیون کاربر در این پیام رسان ها فعالیت می نمایند و روزبه روز کیفیت آنها بیشتر می شود؛ ضمن این که ده ها پلت فرم خارجی برای ارتباط با خارج از کشور نظیر imessage، FaceTime، Imo، Discord و دیگر پیام رسان های خارجی برای ارتباط با خارج از کشور وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه حداکثر ۱۰ درصد نیاز کشور برای ارتباطات با خارج از کشور است، خاطرنشان کرد: ۹۰ درصد نیاز کشور داخلی است و پلت فرم های داخلی هم حالا توانایی میزبانی از مردم را در پلت فرم های تعیین شده را دارند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن اشاره به رفع مشکلات اینترنتی در استان هایی نظیر سیستان و بلوچستان اظهار نمود: در میان چند هزار روستای استان سیستان و بلوچستان فقط در ۱۴ روستا به علت بروز مشکل در خط انتقال اشکالاتی بوجود آمد که تا روز گذشته مشکل ۱۰ روستا حل شد و در ایام آینده مشکل ۴ روستای باقی مانده هم حل خواهد شد.
افزایش قیمت بسته های اینترنتی در دست بررسی است
زارع پور در پاسخ به سوالی در خصوص این که آیا سال جاری بسته های اینترنتی با افزایش قیمت همراه خواهند بود، خاطرنشان کرد: آخرین تعرفه بسته های اینترنتی در ارتباط با سال ۹۶ است و در دولت سیزدهم افزایش قیمت وجود نداشته است؛ از طرفی سال قبل بسته های زیر قیمت حذف شد اما اپراتورها بسته های جدیدی معرفی نکردند.
وی افزود: مبحث افزایش قیمت درحال بررسی است؛ چون که به علت افزایش هزینه ها، دستمزد، افزایش قیمت دلار و تجهیزات، پیشنهادهایی را اپراتورهای مطرح نمودند که در صورت نیاز اطلاع رسانی لازم دراین باره صورت خواهد گرفت. البته هدف اینست که به مردم فشاری وارد نشود ولی اپراتورها هم برای افزایش کیفیت خدمات، باید سرمایه گذاری لازم را دراین باره انجام دهند.
اتصال ۹۶ درصد سازمان ها به پنجره واحد خدمات دولت
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: حدود ۹۶ درصد سازمان ها به پنجره واحد خدمات دولت متصل شدند و امید است ادارات و سازمان های باقی مانده هم با مساعدت و مطالبه گری رسانه ها به این پنجره متصل شوند. دانشگاه علوم پزشکی، دانشگاه آزاد، بخش هایی از وزارت جهاد کشاورزی، سازمان هدفمندی یارانه ها به پنجره واحد وصل نشده بودند که درحال انجام مقدمات لازم برای پیوستن به این پنجره هستند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن اشاره به لایحه بودجه ۱۴۰۲ که به مبحث پنجره واحد خدمات دولت هم پرداخته است، خاطرنشان کرد: در قانون بودجه این تکلیف بار دیگر آمده است و همه دستگاه ها مکلف به حضور در پنجره واحد و عرضه خدمات به میزان ۱۰۰ درصد شدند.
وی بیان نمود: بیشتر از ۳ هزار خدمت برای مردم عزیز از راه پنجره واحد فراهم است و امیدواریم هر ۶ هزار خدمت تعریف شده را بر مبنای پنجره واحد به سرانجام برسانیم.
زارع پور اظهار داشت: برای ثبت نام متولدین ۱۴۰۱ در مورد دریافت تسهیلات جدیدی که دولت در طرح جامع پیشبینی کرده بود، چند میلیون نفر رجوع کردند. همینطور ثبت نام کتب درسی هم از راه همین پنجره واحد خدمات اعمال شد.

1402/02/21
14:03:16
0.0 / 5
292
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
مهندس وب
مهندس وب web engineers