همزمان با روز جهانی ارتباطات؛

جزایر سه گانه بوسیله فیبر دریایی به سرزمین اصلی متصل می شوند

جزایر سه گانه بوسیله فیبر دریایی به سرزمین اصلی متصل می شوند

مهندس وب: مهندس وب: دو طرح اتصال جزایر سه گانه به سرزمین اصلی و توسعه و ارتقاء پایداری شبکه با هدف تحقق عدالت ارتباطی، پایداری ارتباطات و استفاده از توانمندی متخصصان داخلی، افتتاح خواهد شد.به گزارش مهندس وب به نقل از مهر به نقل از شرکت ارتباطات زیر ساخت، همزمان با روز جهانی ارتباطات و با هدف تحقق عدالت ارتباطی، پایداری ارتباطات و استفاده از توانمندی متخصصان داخلی، دو طرح اتصال جزایر سه گانه به سرزمین اصلی و توسعه و ارتقا پایداری شبکه افتتاح خواهند شد.
همزمان با ۲۷ اردیبهشت ماه و مصادف با روز ارتباطات، طرح اتصال جزایر ابوموسی، تنب کوچک و تنب بزرگ بوسیله فیبر دریایی افتتاح می گردد.
عملیات اجرائی این طرح که ۲۱ ماه به طول انجامید، با هزینه ای بیش از ۱۷۶ میلیارد تومان و جمعاً به طول ۱۵۰ کیلومتر از مسیر بندر لنگه به تنب کوچک، تنب بزرگ و ابوموسی انجام شد. همین طور در فاز دیگری از این طرح، اتصال جزیره کیش به هندورابی بین حوضچه های جزایر کیش و هندورابی برقرار خواهد شد.
تحقق عدالت ارتباطی، پایداری ارتباطات، برقراری ارتباط زیرساخت فناوری و توسعه شبکه ملی اطلاعات همچون اهداف اجرای این طرح بوده و از دستاوردهای اجرای این طرح می توان به خودکفایی در اجرای طرح های فیبر دریایی با یک سوم هزینه، برقراری ارتباط پایدار زیرساختی، افزایش بیش از ۱۰ برابری سرعت، کاهش اختلال و خرابی ارتباط و رونق و شکوفایی جهت سرمایه گذاری سرمایه گذاران در این جزایر اشاره نمود.
لازم به ذکر است تا قبل از این ارتباط این جزایر بصورت رادیویی بود که به سبب رطوبت بالا، نامساعد بودن وضعیت جوی و دمای هوا، با اختلال زیادی همراه بود که با اجرای این طرح اختلال ها به صفر خواهد رسید و علاوه بر عموم مردم، دستگاه های دولتی، فرودگاه ها و شبکه بانکی نیز به ارتباط پایدار، پر سرعت و با کیفیت دسترسی خواهند داشت.
همچنین بمنظور توسعه و ارتقا پایداری شبکه انتقال و تامین ارتباطات مطمئن و با ظرفیت کافی و مقیاس پذیر جهت پاسخگویی به نیاز کلیه اپراتورها و همین طور نیاز همه کسب وکارهای دیجیتال کشور، توسعه ظرفیت بخش هسته شبکه ملی اطلاعات در لایه های مختلف (فیبرنوری، انتقال و IP) و گسترش دسترسی پهن باند در سراسر کشور برای آحاد مردم، فاز اول پروژه توسعه و ارتقا پایداری شبکه انتقال با بهره گیری از توانمندی متخصصان داخلی در استانهای (تهران – البرز - قم - مرکزی - همدان - قزوین گیلان - زنجان - اردبیل - آذربایجان غربی - آذربایجان شرقی) با مجموع ظرفیت ۷.۶ ترا بیت بر ثانیه افتتاح می گردد.
از دستاوردهای این پروژه می توان به کاهش اثرات تحریم های بین المللی در حوزه ارتباطات، افزایش پایداری ارتباطات شبکه ملی اطلاعات، ایجاد توازن در شبکه انتقال کشور، توسعه شبکه انتقال با بهره گیری از تجهیزات تولید داخل و کاهش وابستگی به سازندگان خارجی اشاره نمود.

1402/02/26
15:17:00
0.0 / 5
281
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
مهندس وب
مهندس وب web engineers