وزیر ارتباطات در حاشیه جلسه دولت خبر داد

تأمین ۸ تا ۱۰ میلیون از ۲۰ میلیون پورت فیبر نوری تا آخر سال

تأمین ۸ تا ۱۰ میلیون از ۲۰ میلیون پورت فیبر نوری تا آخر سال

به گزارش مهندس وب، وزیر ارتباطات اظهار داشت: در نظر داریم ۸ تا ۱۰ میلیون از ۲۰ میلیون پورت فیبر نوری که وعده دادیم را تا انتهای سالجاری تأمین نماییم.


به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار نمود: امروز شاهد افتتاح پروژه های مختلف ملی با حضور رئیس جمهور خواهیم بود. فاز اول فیبر نوری منازل و کسب و کار ها امروز با پوشش دهی ۳ میلیون خانوار در ۱۰۰ شهر افتتاح می گردد. ۱۰ شهر از این صد شهر بالای ۷۰ درصد پوشش دهی فیبرنوری خواهند داشت.
وی ادامه داد: در نظر داریم ۸ تا ۱۰ میلیون از ۲۰ میلیون پورت فیبر نوری که وعده دادیم را تا انتهای سالجاری تأمین نماییم. این پروژه در کشور های مشابه ما هشت سال طول کشیده که ما در نظر داریم آن را در سه سال اجرا نماییم.
وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: این پروژه را به شکل کاملاً شفاف در معرض قضاوت عمومی قرار دادیم و از راه یک سایت رسمی Iranfttx.ir مردم می توانند رجوع کنند و مناطق زیر پوشش را ببینند و برای داشتن سرویس درخواست دهند. اپراتورها موظف می باشند ظرف یک ماه سرویس را فراهم نمایند و اگر هم زیر پوشش نباشند برنامه زمانبندی زیر پوشش قرار گرفتن شان را که حداکثر در سه سال آینده است را ببینند.
منبع:

1402/02/27
16:17:40
0.0 / 5
248
تگهای خبر: اپراتور , ارتباطات , پروژه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
مهندس وب
مهندس وب web engineers