هوش مصنوعی به فوتوشاپ افزوده شد

هوش مصنوعی به فوتوشاپ افزوده شد

به گزارش مهندس وب، شرکت ادوب، فناوری هوش مصنوعی مولد را به نرم افزار ویرایش تصویر فوتوشاپ اضافه کرد.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، ادوب که در سن خوزه کالیفرنیا مستقر است، اعلام نمود که این شروع یک حرکت بزرگ برای افزودن فناوری های هوش مصنوعی به مجموعه برنامه های نرم افزاری این شرکت برای افراد حرفه ای خلاق است.

هرچند برنامه هایی مانند Dall-E شرکت OpenAI، با تبدیل فوری متن به تصاویر، توجه عمومی را به خود جلب کرده اند اما شرکتهای بزرگ به علت مسائل حقوقی پیرامون داده های مورد استفاده برای طراحی این سیستم ها، هنوز به شکل گسترده از آنها استفاده نکرده اند.

ادوب با استفاده از سیستم فناوری که "فایرفلای" می نامد و به صورت مخصوص برای داده های تصویری مجاز برای استفاده، ساخته شده و به قول ادوب، می تواند در تنظیمات تجاری استفاده شود، به نگرانی های مذکور پرداخته است.

ادوب به مدت حدود شش هفته در یک وبسایت، این سیستم را آزمایش کرده و الان اعلام نموده که خصوصیت هایی را بر این اساس، به فوتوشاپ که شاید شناخته ترین محصول این شرکت است، اضافه خواهد نمود.

یکی از خصوصیت های جدید که Fill Generative نامیده خواهد شد، به کاربران امکان می دهد تا تصویر اصلی که با محتوای ساخته شده از کامپیوتر بسیار نزدیک است را گسترش دهند یا خصوصیت های را بر مبنای یک توصیف متنی، اضافه کنند. بعنوان مثال، این خصوصیت می تواند تصویر یک گل را گرفته و آنرا به دشتی از گل ها با رشته کوهی پشت آن تبدیل کند.

بر اساس گزارش رویترز، الی گرینفیلد، مدیر ارشد فناوری رسانه های دیجیتال ادوب اظهار داشت: هدف این ابزار، گرفتن جای هنرمندان گرافیکی نیست بلکه سریعتر کردن تولید تصاویر جدید با استفاده از ایده های مختلف است. در گذشته، هنرمندان گرافیکی مجبور بودند ساعتهای ارزشمندی را برای جست وجوی بایگانی عکس و چسباندن قطعاتی از تصاویر موجود با دست، صرف کنند. این خصوصیت هوش مصنوعی، این کار تولیدی را به طرز قابل ملاحظه ای سریع می کند.

منبع:

1402/03/03
14:08:32
0.0 / 5
330
تگهای خبر: سیستم , طراح , طراحی , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
مهندس وب
مهندس وب web engineers