روش های پیشگیری از صدمه به گوشی در فصل تابستان

روش های پیشگیری از صدمه به گوشی در فصل تابستان

به گزارش مهندس وب، با نزدیک شدن به فصل تابستان و گرم تر شدن هوا، گوشی تلفن همراه اگر در معرض گرما قرار بگیرد، امکان دارد صدمه و خطراتی مانند تخریب به دنبال داشته باشد.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، فرارسیدن تابستان و گرمای هوا می تواند گوشیهای هوشمند را در معرض صدمه قرار دهد که ممکنست خطراتی را هم برای گوشی و هم صاحب آن داشته باشد. دمای شدید می تواند بر اجزای داخلی تلفن شما تاثیر بگذارد و سبب از دست رفتن اطلاعات یا تخریب گوشی شود و علاوه بر موارد گفته شده تماس مکرر با گرما، می تواند دستگاه شما را به صورت دائمی کُند کند. گرما حتی می تواند باعث نشت باتری شود که امنیت شخصی شما را در معرض خطر قرار می دهد. باتوجه به این موضوع، در این گزارش برپایه اطلاعات وبسایت تایم، سعی شده است به شش گام آسان برای صیانت از تلفن هنگام افزایش درجه حرارت پرداخته شود.

تلفنتان را از جیب خود خارج کنید

اگر در یک روز گرم، می خواهید گوشی تان را خنک کنید، نباید تلفن خویش را در جیب خود نگه دارید. این مساله نه تنها ناخوشایند است، بلکه گرمای طبیعی بدن شما ضد فرآیند خنک کننده کار خواهدنمود درست مانند فرایند شارژ کردن که بهتر است گوشی خویش را در یک موقعیت سایه دار و دور از مواد عایق بندی قرار دهید. در بدترین حالت، باتری گوشی در حالتی که بیش از اندازه گرم شده باشد، می تواند آغاز به نشت کرده و یا آتش بگیرد و شما را در معرض خطر جدی قرار دهد.

تلفن همراه خویش را در حالت هواپیما قرار دهید

این فقط دمای خارجی نیست که سبب داغ شدن گوشی می شود. اگر شما درحال بازی کردن یا برقراری تماسهای فراوان باشید، گوشی شما سخت تر کار خواهدنمود و حرارت بیش تری را به وجود می آورد که این مساله می تواند به گرمای بیش از اندازه آن منجر شود. برای مساعدت با خنک کردن گوشی خود، آنرا در حالت هواپیما قرار دهید و از برنامه های کاربردی پرقدرت مانند بازی استفاده نکنید و بهتر اینکه استفاده از آنها را برای مدت زمان طولانی متوقف کنید.

گوشی خویش را در ماشین نگذارید

یک ماشین در یک روز گرم، مثل یک گلخانه عمل می کند؛ مطالعه ای نشان میدهد که یک ماشین که در دمای ۳۵ درجه سانتیگراد در یک روز آفتابی پارک شده است، می تواند در یک ساعت به دمای ۴۷ درجه برسد. شرکت اپل سفارش می کند که در دمای بیشتر از ۴۷ درجه از آیفون استفاده نکنید و می گوید که نباید گوشی تان را در مکانی با درجه حرارت بیشتر از ۴۵ قرار دهید. سایر تولیدکنندگان گوشیهای هوشمند هم سفارش های مشابهی دارند. البته اتومبیل های داغ حتی برای انسان ها و حیوانات هم تهدید محسوب می شوند.

از در معرض قرار دادن گوشی مقابل نور مستقیم خورشید بپرهیزید

همانطور که احیانا تجربه کرده اید، شارژ تلفن شما می تواند سبب گرم شدن آن شود. اگر گوشی خویش را هنگامی که درحال شارژ کردن آن هستید، در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار دهید، گرمای خورشید به حرارت طبیعی گوشی اضافه می کند که باعث اثرات جانبی انتقال برق به باتری گوشی شما می شود. این مساله می تواند تلفن شما را بیش از اندازه معمول گرم کند.

گوشی را زیر بالش شارژ نکنید

به دلیل مشابه گفته شده، نباید تلفن خویش را برای شارژ کردن زیر هر نوع بالش، پتو و یا سایر مواد گرم کننده قرار دهید. در یک روز گرم، گرمایی که بر اثر یک تلفن درحال شارژ ایجاد می شود، اگر بصورت مؤثری پایین نیاید، می تواند به سطح خطرناکی برسد. بدین سبب لازم است که از شارژ شدن گوشی خود در یک مکان سایه دار و ترجیحاً در یک سطح سخت و سرد اطمینان حاصل کنید.

گوشی داغ شده را هیچگاه در فریزر قرار ندهید

تغییر دمای سریع هم برای تلفن شما بد است؛ یکی از علل این موضوع، چگالش است. اگر این طور در نظر بگیریم که آب داخل گوشی شما به دام افتاده است، اگر آنرا زمانی که بسیار داغ است، در جایی مانند یخچال قرار دهید و سبب مشکل می شود، می تواند مشکل ساز شود بدین سبب بهترین کار این است که گوشی خویش را خاموش کنید و برای مدتی در یک مکان سرد قرار دهید و اجازه دهید که در یک زمان منطقی و معمول به دمای اتاق برگردد.

منبع:

1402/03/11
13:05:16
0.0 / 5
315
تگهای خبر: آیفون , اپل , بازی , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
مهندس وب
مهندس وب web engineers