در راه اندازی شبكه نسل پنجم

مالزی به روی شرکت های چینی باز می ماند

مالزی به روی شرکت های چینی باز می ماند

به گزارش مهندس وب، وزیر ارتباطات مالزی اعلام نمود: مالزی یک بازار آزاد خواهد ماند و به اپراتورهای تلفن همراه اجازه می دهد خودشان تصمیم بگیرند در راه اندازی دومین شبکه نسل پنجم (5G)، با سازندگان تجهیزات چینی همچون شرکت هواوی همکاری خواهند کرد یا خیر.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، فهمی فاضل، وزیر ارتباطات و دیجیتال مالزی در مصاحبه با بلومبرگ نیوز اظهار داشت: دولت وارد هیچگونه تعهد قراردادی با هیچ کدام از این فراهم کنندگان تجهیزات شبکه نشده است. این یک تصمیم تجاری است و کسانی که باید متقاعد شوند، شرکتهای مخابراتی و اپراتورهای شبکه موبایل هستند. با این وجود، دولت مالزی نگرانی هایی که از طرف برخی از کشورهای غربی درباب احتمال مشارکت هواوی در این شبکه مطرح گردیده است را بررسی می کند.

آمریکا و انگلیس در بین کشورهایی هستند که تجهیزات مخابراتی ساخت هواوی را با این ادعا که ریسکی برای امنیت ملی هستند و احتمال ارتباط این شرکت با دولت چین، ممنوع کرده اند اما هواوی این ادعاها را بی پایه و اساس خوانده است.

مالزی بعد از ماه ها بررسی رسمی شبکه فعلی که توسط شرکت دیجیتال ناسیونال اداره می شود، می خواهد تا ژانویه شبکه دوم ۵G را راه اندازی کند. بر اساس گزارش روزنامه فایننشال تایمز، این برنامه موجب لابی شرکت هواوی برای دریافت قراردادها شده و سبب شده آمریکا و اتحادیه اروپا به مالزی درباره ی ریسک های امنیتی هشدار دهند.

دولت انور ابراهیم، نخست وزیر مالزی، مکررا اعلام نموده است قراردادها برای ساخت شبکه دوم بوسیله یک پروسه مناقصه آزاد اعطا خواهد شد.

فهمی همین طور اظهار داشت: وزارتخانه اش درحال بررسی تحکیم قوانین فعلی درباره ی اپراتورهای شبکه موبایل و کیفیت خدماتی است که آنها ارائه می کنند. این پیشنهادها ممکنست تا اواسط سال ۲۰۲۴ به پارلمان ارائه شود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، وزیر ارتباطات مالزی اظهار داشت: اصلاحات پیشنهاد شده ممکنست شامل رسیدگی به ضعف در تضمین پایبندی رگولاتوری پلت فرم های شبکه اجتماعی خصوصاً درباب نفرت پراکنی و محتوای تحریک آمیز، باشد.
1402/03/16
09:29:41
0.0 / 5
326
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers