مهم ترین هدف گذاری امسال وزارت ارتباطات برای دولت الکترونیک چیست؟

مهم ترین هدف گذاری امسال وزارت ارتباطات برای دولت الکترونیک چیست؟

مهندس وب: دولت سیزدهم در امتداد ارائه خدمات دولت بصورت هوشمند قدمهای بلندی برداشته و آنرا به یک تکلیف قانونی برای همه دستگاهها تبدیل نموده است، بر این اساس طبق تازه ترین اظهارات مسئولان برای امسال هدف گذاری شده که 100 درصد خدمات بوسیله پنجره ملی خدمات هوشمند ارائه و 20 درصد خدمات دولت هم هوشمند شود.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، دولت هوشمند از مهم ترین اهداف دولت سیزدهم شمرده می شود و به خدمتی هوشمند گفته می شود که بدون مراجعه حضوری، بصورت برخط و بدون ارسال هرگونه مدرکی قابل دریافت باشد. هفته جاری وزیر ارتباطات در تازه ترین اظهارات خود اعلام نمود بیش از ۹۵ درصد دستگاهها متصل هستند و ۵۰ درصد خدمتشان را از این طریق ارائه می دهند. او می گوید امسال هدف گذاری این است که ۱۰۰ درصد خدمات از این طریق ارائه شود و ۲۰ درصد خدمات دولت هم هوشمند شود.

اما اخطار به یک اپراتور بدنبال گلایه مردم از تماسهای صوتی تبلیغاتی دیگر خبر مهمی بود که در هفته جاری منتشر گردید. به عبارتی افزایش شکایت کاربران درباره ی پیامک های گاه وبی گاه تبلیغاتی سبب شد مسئولان فکر چاره ای برای جلوگیری از اینطور مزاحمت ها کنند، اما برخی شرکتها تماس را جایگزین کرده اند، بنا بر این امیر محمد لاجوردی - رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- در یکی از رسانه های اجتماعی داخلی اعلام نمود که در نتیجه پیگیری این موضوع، شرکت تبلیغاتی که این مزاحمت را به وجود آورده بود، شناسایی و به اپراتور مربوطه جهت برخورد با این شرکت و نظارت بیشتر بر عملکرد مشترکین مشابه اخطار داده شد.

از سوی دیگر اوایل هفته جاری خبری در خصوص باقی ماندن حجم زیادی از کارت های سوخت در شرکت ملی پست منتشر گردید و شرکت ملی پست از مدیرعامل تا معاون فنی و تجاری شرکت ملی پست نسبت به اتفاق رخ داده واکنش نشان دادند و برخی مسائل مانند نقص نشانی و تغییر آدرس گیرندگان را دلیل باقی ماندن کارت های سوخت در این شرکت اعلام نمودند.

محمود لیائی- مدیرعامل شرکت ملی پست- در این زمینه اظهار داشت: در سال ۱۴۰۱ و سه ماه اول سال جاری حدود چهار میلیون کارت سوخت برای توزیع به پست تحویل داده شده که نزدیک به ۴۰ درصد از این کارت ها فقط در بهمن و اسفند بوده است. در حال حاضر کمتر از ۱۰ درصد کارت ها در باجه های معطله پست است که با اهمیت ترین دلیل آن نقص نشانی و تغییر آدرس گیرندگان است.

گفته شده هوش مصنوعی، علم و مهندسی ساخت ماشین های هوشمند خصوصاً برنامه های کامپیوتری هوشمند است و شکی نیست که در سال های آتی هوش مصنوعی و فناوری رباتیک نقش پررنگی در زندگی بشر ایفا می کنند و همین مساله سبب شده توجه به این نوع موضوعات روز به روز افزایش یابد تا جایی که برخی کارشناسان مدعی شده اند که این تازه ابتدای کار است و هوش مصنوعی همه را حذف خواهدنمود.

در همین رابطه رئیس مرکز توسعه هوش مصنوعی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات جزییات پروژه تخمین سطح زیرکشت محصولات کشاورزی راهبردی توسط هوش مصنوعی را اعلام نمود. طبق گفته وی در این پروژه نقش الگوریتم های هوش مصنوعی به همراه استفاده از داده های زمینی و ماهواره ای بسیار ویژه و قابل توجه است. در پروژه مذکور دو شهرستان همدان و بهار به عنوان مناطق مورد مطالعه برای محصول سیب زمینی و چهار استان همدان، مرکزی، قزوین و لرستان به عنوان مناطق مورد مطالعه محصول یونجه انتخاب شدند.

منبع:

1402/03/19
14:05:34
0.0 / 5
264
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
مهندس وب
مهندس وب web engineers