اقدامات وزارت ارتباطات برای عرضه خدمات به زائرین در اربعین

اقدامات وزارت ارتباطات برای عرضه خدمات به زائرین در اربعین

به گزارش مهندس وب، جلسه ستاد هماهنگی مراسم اربعین به ریاست وزیر ارتباطات و با حضور روسای شرکت ها و سازمان های تابعه و مسئولان مرتبط این وزارت خانه برای ارائه خدمات با کیفیت و متنوع به زائرین اربعین حسینی برگزار گردید.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، جلسه ستاد هماهنگی مراسم اربعین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور عیسی زارع پور-وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- و مدیران سازمان ها و شرکتهای تابعه جهت بررسی اقدامات و عرضه تسهیلات به زائرین اربعین برگزار گردید. در این نشست وزیر ارتباطات به عرضه خدمات با کیفیت و متنوع ارتباطی به زائرین اربعین حسینی تصریح کرد و دستوراتی را به سازمان ها و شرکتهای تابعه برای برنامه ریزی و ساماندهی خدمات این سازمان ها برای ایام اربعین حسینی ابلاغ نمود.

بر اساس این گزارش، هر ساله وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با عنایت به وظایف و مسئولیت های خود کوشیده که بهترین سرویس ها و خدمات خویش را در روزهای اربعین حسینی به زائرین از مبدا مسیرها در ایران تا مقصد آنان در نجف و کربلا ارائه نماید. بدین منظور وزیر ارتباطات در دیدارهایی با مسئولان عراقی در زمینه تقویت زیرساخت های ارتباطی در مسیرهای زائرین در عراق و عرضه سرویسهای با کیفیت مذاکراتی انجام داد.

همچنین کمیته ای در وزارت ارتباطات با عنوان کمیته هماهنگی مراسم اربعین تشکیل شده که با همراهی و همکاری شرکت ها و سازمان های تابعه هر ساله برای عرضه خدمات بهتر نسبت به سال قبل برنامه ریزی و تمهیدات لازم را آماده می کنند. در این حوزه میتوان اشاره ای داشت به پژوهشگاه فضایی که بر مبنای تجربیات خود در سال قبل با نصب بالن مخابراتی در مرز مهران به عرضه اینترنت مجانی از راه وای فای به زائرین پرداخت.

شرکت ملی پست هم پارسال نرم افزاری با نام «پست یافته» برای تسهیل سفر زائرین به عتبات عالیات طراحی و راه اندازی نمود که از راه آن اسناد مفقوده به صاحبان آنها را عودت داده شد. همینطور بر مبنای هماهنگی انجام شده با اپراتورهای تلفن همراه و شرکت مخابرات، زیرساخت ها و آنتن های این اپراتورها در طول مسیر و مرزهای مشترک با عراق تقویت شد تا مردم از کیفیت بهتر ارتباطی بهره مند شوند.

طبق اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، شرکت ارتباطات زیرساخت هم بر مبنای وظایف ذاتی خود، شبکه ارتباطی خویش را در طول مسیر را تقویت و پهنای باند مورد نیاز اپراتورها در این عرصه را تأمین کرد. امسال هم با پیگیری و تاکیدات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خدمات و سرویسهای بهتر و متنوع تری نسبت به سال قبل به زائرین اربعین عرضه می شود که در این حوزه اطلاع رسانی صورت می گیرد.

منبع:

1402/03/31
09:57:39
0.0 / 5
382
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
مهندس وب
مهندس وب web engineers