جزئیات جدید از نحوه فعالیت کارگروه رسیدگی به وضعیت اینترنت

جزئیات جدید از نحوه فعالیت کارگروه رسیدگی به وضعیت اینترنت

به گزارش مهندس وب، به دنبال تشکیل کارگروهی برای حل گلایه های مردم از کندی اینترنت، وزیر ارتباطات اخیرا اعلام نموده نمایندگان خویش را به مرکز ملی فضای مجازی معرفی کرده و امیدوار است مرکز ملی از ظرفیتهای خود در دوره جدید استفاده نماید.


به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، هفته گذشته بود که رئیس جمهور به دنبال دریافت برخی گلایه های مردم در سفرهای استانی خود از کندی سرعت اینترنت دستوری را در جلسه شورایعالی فضای مجازی برای حل این مشکل عرضه کرد.
در واقع رئیس جمهوری کارگروهی متشکل از مرکز ملی فضای مجازی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را مأمور پیگیری این مورد کرد تا مساله رخ داده بررسی و تا یک ماه آینده نتیجه راهکارهای حل این دغدغه مردم اعلام گردد.
حال با گذشت یک هفته مسؤلان همچون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه هیأت دولت جزئیات بیشتری را در این حوزه اعلام نموده است. وی گفته است: رئیس جمهور دستور داده بودند در شورایعالی فضای مجازی کارگروهی در رابطه با گلایه ها از اینترنت تشکیل گردد. ما نمایندگان را به مرکز ملی فضای مجازی معرفی کردیم و امیدواریم مرکز ملی از ظرفیتهای خود در دوره جدید استفاده نماید تا مشکلاتی که خارج از اراده وزارت ارتباطات است در حوزه شبکه هست را برطرف نماییم.
بیشتر بخوانید:
پیگیری دولت برای حل گلایه مردم از کندی اینترنت
موضوعی که در صحبت های انتشار یافته به نقل از امیر خوراکیان - سخنگوی مرکز ملی فضای مجازی- به آن تاکید گردیده است. سخنگوی مرکز ملی فضای مجازی در رابطه با ساز و کار این کارگروه و چگونگی بررسی وضعیت اینترنت توسط کارگروه گفته است: به منظور رسیدگی به وضعیت اینترنت، رئیس جمهور کشورمان در آخرین جلسه شورایعالی فضای مجازی دستور دادند تا در کنار گزارش هایی که از توسعه شبکه و تحولات فنی در این عرصه داده می شود، کارگروهی به بررسی نگاه عموم کاربران و کسب و کارها به وضعیت اینترنت و نحوه ی استفاده از آن و کیفیتش شامل سرعت و کیفیت بپردازد و بتواند گزارشی را در این حوزه برای شورایعالی فضای مجازی تهیه نماید.
بر این اساس کارگروه از این طریق متوجه می شود اگر بین گزارشاتی که از وضعیت اینترنت داده می شود و واقعیتی که مردم و کاربران از این مورد درک می کنند، تفاوت یا اشکالی وجود دارد، این اشکال دقیقا کجاست و با چه تصمیمات و چه اصلاحاتی شامل اصلاحات فنی و اصلاحات فرایندی مشکل برای مردم حل می شود.
اما در رابطه با چگونگی بررسی وضعیت اینترنت در کارگروه مذکور هم گفته شده که ساز و کار بررسی در همان کمیته مشخص خواهد شد احتمالا به صورت نظر سنجی های مستقیم و غیر مستقیم از کسب و کارها و از عموم مردم، گزارش های فنی از مراکز مرتبط در کشور در اپراتورها و وزارت ارتباطات و از طریقی که این کار گروه تشخیص دهد اساسا این گزارش ها تهیه می شود.
طبق گفته سخنگوی مرکز ملی فضای مجازی، زمان مشخصی در مصوبه وجود ندارد اما این کارگروه در حداقل زمان ممکن این گزارش ها را تهیه خواهد نمود و بمحض تهیه شدن در دستور شورایعالی فضای مجازی قرار می گیرد.
منبع:

1402/04/15
15:50:41
0.0 / 5
294
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
مهندس وب
مهندس وب web engineers