شبکه اجتماعی تردز 100 میلیونی شد

شبکه اجتماعی تردز 100 میلیونی شد

به گزارش مهندس وب، اپلیکیشن ˮتردزˮ اینستاگرام که مبتنی بر متن است، ظرف مدت پنج روز از زمان ارائه، موفق شد ۱۰۰ میلیون کاربر را جذب نماید.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، این اپلیکیشن که بعنوان رقیب توییتر شناخته می شود، چهارشنبه گذشته ارائه شد. مارک زاکربرگ، مدیرعامل شرکت متا پلت فرم (شرکت مادر اینستاگرام) در اولین روز عرضه این اپلیکیشن اظهار داشت: در دو ساعت اول، دو میلیون نفر و در مدت چهار ساعت، پنج میلیون نفر و در مدت هفت ساعت، ۱۰ میلیون نفر به "تردز" پیوستند. بامداد روز بعد، مدیرعامل متا اعلام نمود بیشتر از ۳۰ میلیون نفر عضو اپلیکیشن جدید شده اند.

تاکنون، چت ربات چت جی پی تی شرکت OpenAI رکورددار جذب کاربر بود و در ۴۰ روز نخست عرضه، به ۱۰ میلیون کاربر روزانه و در حدود دو ماه بعد از آغاز عرضه، به نقطه عطف ۱۰۰ میلیون کاربر ماهانه رسیده است. با عنایت به اینکه "تردز" در ماه نخست عرضه است، این اپلیکیشن به رکورد ۱۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه رسیده است و الان، حفظ کاربران در این پلتفرم، چالش اصلی خواهد بود.

در حالی که خیلی از افراد تلاش می کنند پلت فرم شبکه اجتماعی متنی متا را امتحان کنند، این اپلیکیشن برخی از خصوصیت ها را ندارد. بخصوص از پروتکل "اکتیویتی پاب" که در شبکه های اجتماعی غیرمتمرکز استفاده می شود، پشتیبانی نمی نماید. متا اعلام نموده است سرگرم کار روی این مساله است اما تا زمان افزوده شدن این پشتیبانی، این اپلیکیشن بخشی از اپلیکیشن های غیرمتمرکز نخواهد بود.

بر اساس گزارش وبسایت تِک کرانچ، به علاوه، این اپلیکیشن رابط کاربری وب فقط خواندنی دارد و از جستجوی پست، پیام مستقیم، هشتگ پشتیبانی نکرده و فید دنبال کننده، ندارد.

منبع:

1402/04/19
18:30:23
0.0 / 5
344
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers