هشدار آمریکا درباره ی تهدید چین برای شبکه برق

هشدار آمریکا درباره ی تهدید چین برای شبکه برق

مهندس وب: مدیران صنعت نیرو به نمایندگان کنگره آمریکا درباره ی تهدید بیش از پیش چین برای شبکه برق این کشور هشدار دادند.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، مانی کنسل، نایب رییس شرکت NAERC در اظهاراتی در مقابل کمیته فرعی مجلس نمایندگان آمریکا اظهار داشت: کارهای سایبری چینی، کاملا نگران کننده هستند. کارهای سایبری چین یکی از جدی ترین تهدیدهای سایبری است. چین همچنان پیشرفتگی روزافزونی در استفاده از مهارتهای جدید و تطبیقی بمنظور رخنه به شبکه ها نشان میدهد.

جلسه کمیته فرعی انرژی و تجاری کنگره آمریکا در عرصه نظارت و تحقیقات در حالی انجام شد که شبکه برق آمریکا در مقابل حملات سایبری به میزان فزاینده ای لطمه پذیر شده است و طبق اعلام این کمیته، وقایعی مانند حملات فیزیکی و خرابکاری، حدود ۷۷ درصد در سال ۲۰۲۲ افزایش پیدا کرد.

بنا بر گزارشی که اوایل سال میلادی جاری از طرف دفتر مدیر اطلاعات ملی آمریکا انتشار یافت، چین تقریباً می تواند دست به حملات سایبری بزند که خدمات زیرساختی حیاتی در آمریکا شامل خطوط لوله نفت و گاز و سیستم های ریلی را مختل خواهدنمود.

این جلسه در بحبوحه تنش های فزاینده با چین، همچون گزارش های هفته گذشته در خصوص اینکه هکرهای چینی به حساب های ایمیل مقامات وزارت خارجه آمریکا و همین طور جینا ریموندو، وزیر تجاری آمریکا رخنه کرده اند، انجام شد.

کتی مک موریس راجرز، نماینده جمهوریخواه واشنگتن که ریاست کمیته کامل را بر عهده دارد، اظهار داشت: تصور کنید اگر چین به شبکه برق ما حمله کند، چه اتفاقی ممکنست روی دهد.

مائو نینگ، سخنگوی وزارت خارجه چین، در واکنش به این ادعاها، مواضع پکن را تکرار و اصرار کرد که این کشور قربانی هک است. وی همین طور آمریکا را به حملات سایبری گسترده و بی هدف به کشورهای زیادی متهم کرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، این مقام چینی در جریان یک نشست مطبوعاتی روزانه در پکن اظهار داشت: تصور نمی نماییم که آمریکا باید برای اهداف سیاسی به چین حمله کند.

انتای پیاممنبع:

1402/04/29
11:34:43
0.0 / 5
324
تگهای خبر: خدمات , سایبر , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers