حدنصاب کارکرد تلفن ثابت افزایش پیدا کرد

حدنصاب کارکرد تلفن ثابت افزایش پیدا کرد

به گزارش مهندس وب، با اجرای مصوبه شماره 346 کمیسیون تنظیم مقررات، مبلغ حد نصاب کارکرد تلفن ثابت به نفع مشتریان افزایش پیدا کرد.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، حدنصاب کارکرد تلفن ثابت برمبنای مصوبه ۲۰۷ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، درصورت عدم پرداخت بدهی طی دو ماه یا رسیدن به مبلغ ۲۰هزارتومان در بین دوره بود که با تحقق یکی از این دومورد، شرکت مخابرات ایران موظف به قطع تلفن مشترکین بصورت یکطرفه بود، اما با ابلاغ مصوبه ۳۴۶ کمیسیون تنظیم مقررات، مبلغ حدنصاب قطع یکطرفه تلفن به نفع مشتریان در سراسر کشور تا ۳ برابر افزوده شد.

با اجرای این مصوبه، بیش از ۷۰ درصد مشتریان گرفتار قطعی میان دوره نخواهند شد. همین طور با اجرای مصوبه شماره ۳ جلسه ۳۴۶ کمیسیون تنظیم مقررات و در چارچوپ اجرای مصوبه دریافت هزینه مابه التفاوت ماهانه تلفن ثابت و با هدف رضایت مشتریان مصوبه قبلی اصلاح گردید.

پیش از این مطابق با مصوبه شماره ۳ جلسه ۲۰۷ سازمان تنظیم مقررات، خدمات ارائه شده بر بستر تلفن ثابت به مشتریان درصورت عدم پرداخت بدهی توسط مشتری به دوصورت متوقف می شد که با مصوبه جدید این کمیسیون، مبلغ حدنصاب قطعی برای مشتریان افزوده شد.

طبق اعلام شرکت مخابرات ایران، برمبنای مصوبه جدید شرایط قطع یا توقف ارائه سرویس در دو حالت اتفاق می افتد: اول، عدم پرداخت صورتحساب، طی دو ماه متوالی (با هر مبلغ بدهی) و یا رسیدن مبلغ قبض قابل پرداخت در تهران به مرز ۶۰۰ هزار ریال طی ماه (میان دوره) و در سایر شهرها به ۴۵۰ هزار ریال طی ماه (میان دوره) برای ارائه خدمات در مراکز استانها، ۳۰۰ هزار ریال در سایر شهرها و ۲۵۰ هزار در روستاها سبب قطع یک طرفه تلفن می شود.

گفتنی است برای تلفن های دارای ودیعه همچنان سقف اعتبار یا حد نصاب ۸۰ درصد ودیعه و برای مشتریان خوش حساب و با کارکرد بالا میانگین سه دوره صورتحساب مبنای اعتبار مشترکین خواهد بود. شرکت مخابرات ایران ضمن تشکر از مشتریان خود تقاضا دارد با پرداخت بموقع صورتحساب این شرکت را در اجرای طرح های توسعه ای یاری دهند.
1402/05/11
08:41:38
0.0 / 5
251
تگهای خبر: ارتباطات , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
مهندس وب
مهندس وب web engineers