زنگنه مطرح كرد؛

مرکز ملی فضای مجازی مسئول فیلترینگ و فرماندهی امنیت فضای مجازی شد

مرکز ملی فضای مجازی مسئول فیلترینگ و فرماندهی امنیت فضای مجازی شد

به گزارش مهندس وب، سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه اظهار داشت: با تصویب کمیسیون، فرماندهی امنیت فضای مجازی و راهبری آن بر عهده مرکز ملی فضای مجازی خواهد بود.به گزارش مهندس وب به نقل از مهر، محسن زنگنه سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه ضمن اشاره به این که با تصویب کمیسیون، فرماندهی امنیت فضای مجازی و راهبری آن بر عهده مرکز ملی فضای مجازی خواهد بود، اظهار داشت: با عنایت به این که همیشه سکوهای فعال در حوزه فضای مجازی از یک نابسامانی و عدم متولی خاص رنج می بردند، کمیسیون با تصویب موادی به دنبال نظم بخشی به فعالیت سکوهای فضای مجازی و اقتصاد دیجیتال بود.
وی اضافه کرد: بر این اساس، مرکز ملی فضای مجازی ملزم به تصویب سند سیاست ها و الزامات تنظیم گری سکوهای فضای مجازی و اقتصاد دیجیتال ظرف سه ماه و تصویب در شورای ملی فضای مجازی شد. پس از تصویب این سند، همه تنظیم گران بخشی و سکوهای فضای مجازی (پلتفرم ها) مکلف به رعایت این سند هستند.
زنگنه در انتها اظهار داشت: هرگونه مسدودسازی و پالایش این سکوها تنها بر عهده مرکز ملی فضای مجازی است تا دیگر شاهد نباشیم که دستگاههای مختلف بخواهند تصمیماتی خلاف این سند بگیرند.
وی عنوان کرد: همینطور باید نظام پیشگیری و مقابله با حوادث فضای مجازی توسط مرکز ملی فضای مجازی تهیه شود.
به گزارش مهندس وب به نقل از مهر، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات هم پیش از این اظهار داشته بود: بر مبنای یکی از احکام مصوب در کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه، مرکز ملی فضای مجازی و ما مکلف شدیم که با همکاری سایر دستگاه ها ظرف شش ماه از زمان لازم الاجرا شدن قانون، «برنامه‌ی ملّی توسعه هوش مصنوعی» را تهیه و به تصویب شورایعالی فضای مجازی برسانیم. ان شاءالله کار بزودی آغاز خواهد شد.


منبع:

1402/05/17
08:01:33
0.0 / 5
262
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers