اطلاعات ۱۰ میلیون فرانسوی لو رفت

اطلاعات ۱۰ میلیون فرانسوی لو رفت

به گزارش مهندس وب، سازمان دولتی ثبت بیکاری و کمک مالی فرانسه (Pôle emploi) از رخنه اطلاعاتی اطلاع داد که اطلاعات متعلق به ۱۰ میلیون نفر را در معرض افشا قرار داد.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، در بیانیه این آژانس فرانسوی آمده است: ما از رخنه به سیستم اطلاعاتی یکی از فراهم کنندگان خدمات خود آگاه شدیم که شامل ریسک افشای اطلاعات شخصی جویندگان کار است.

هر چند این آژانس به تعداد دقیق افرادی که اطلاعاتشان لو رفته است، اشاره نکرد اما نشریه لوپاریسین، گزارش کرد برآوردها، از لو رفتن اطلاعات ۱۰ میلیون نفر بوده است. این تخمین بر اساس این حقیقت بوده که شش میلیون نفر در ۹۰۰ مراکز کار این آژانس تا فوریه سال ۲۰۲۲ و چهار میلیون نفر در ۱۲ ماه منتهی به این حمله ثبت نام کرده بودند اما اطلاعات آنها از سیستم های این آژانس هنوز حذف نشده بود.

اطلاعات لو رفته شامل نام کل و شمار تأمین اجتماعی است اما نشانی ایمیل، شماره تلفن، کلمه عبور و اطلاعات بانکی از این رخنه در امان مانده اند. هر چند اطلاعات لو رفته، استفاده چندانی برای هکرها ندارد اما این آژانس فرانسوی به جویندگان کار پیشنهاد کرد در ارتباطات آتی خود، محتاط باشند. یک خط تلفن اختصاصی هم ایجاد کرد تا به سوالات افرادی که امکان دارد از این واقعه گرفتار صدمه شوند، پاسخ دهد.

بر اساس گزارش وبسایت بلیپینگ کامپیوتر، شرکت امنیتی «امسی سافت»، آژانس Pôle employ را در صفحه MOVEit خود قرار داد اما گروه باج افزاری کلاپ (Clop) که این حمله را انجام داد، نام این آژانس فرانسوی را هنوز در سایت اخاذی خود منتشر نکرده است. پیش از این هکرها اعلام نموده بودند که اطلاعات به دست آمده در رخنه به سازمان های دولتی را منتشر نخواهند کرد. ازاین رو، مشخص نیست که آیا عدم انتشار اطلاعات آژانس Pôle emploi، به علت این تاکتیک بوده است یا خیر.
1402/06/04
14:38:18
0.0 / 5
303
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers