ایرانسل اپراتور برتر در حوزه پدافند غیرعامل شد

ایرانسل اپراتور برتر در حوزه پدافند غیرعامل شد

به گزارش مهندس وب، همزمان با هفته نکوداشت پدافند غیرعامل، ایرانسل، بعنوان اپراتور برتر در حوزه پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مورد تقدیر قرار گرفت.


به گزارش مهندس وب به نقل از روابط عمومی ایرانسل، همایش هفته نکوداشت پدافند غیرعامل، بامداد شنبه ۱۳ آبان ۱۴۰۲، با حضور دکتر عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر سید محمدامین آقامیری دبیر شورایعالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی کشور، سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، دکتر یوسف امیری رئیس مرکز حراست و دبیر کمیته پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات و شماری از معاونان وزیر و مدیران این حوزه، در سالن همایش های بین المللی شهید قندی برگزار شد و ایرانسل، لوح اپراتور برتر در حوزه پدافند غیرعامل را دریافت کرد. این همایش، همزمان با هفته پدافند غیرعامل و با هدف بررسی آخرین وضعیت پدافند غیرعامل در حوزه سایبری و معرفی برنامه ها، اقدامات و دستاوردهای پدافند غیرعامل در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، برگزار گردید.
در لوح اهدا شده به ایرانسل به این مناسبت، از دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل، به علت زحمات بی شائبه با روحیه جهادی در زمینه تحقق اهداف پدافند غیرعامل، تقدیر شده است. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در این مراسم ضمن اشاره به اهمیت مبحث پدافند غیرعامل در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: امروزه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات همچون وزارت خانه هایی است که به صورت مستقیم با زندگی مردم سر و کار دارد و هرگونه اختلال در ارتباطات، می تواند مشکلات جدی برای مردم ایجاد نماید.
زارع پور اضافه کرد: در حالی که مردم کندی یا قطعی ارتباطات را برنمی تابند، باید به مبحث پدافند غیرعامل و آمادگی در مقابل تهدیدات، توجه ویژه داشت و از قبل، سطح آمادگی را در مقابل تهدیدها افزایش داد. در انتها این مراسم، حاضران، از غرفه ایرانسل در نمایشگاه نوآوری ها و دستاوردهای پدافند غیرعامل حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، بازدید کردند و با آخرین اقدامات و دستاوردهای ایرانسل در این حوزه، آشنا شدند. همینطور چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۲، در بازدید دکتر سعید رحیمی معاون فاوای پدافند غیرعامل کشور، دکتر یوسف امیری رئیس و دکتر محمد صمدایی دبیر کمیته پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و هیئت همراه از ساختمان مرکزی ایرانسل بمناسبت هفته پدافند غیرعامل، گزارشی از اقدامات انجام شده توسط ایرانسل در حوزه پدافند غیرعامل عرضه شد. در این جلسه، علاوه بر انجام مانور موفقیت آمیز پایداری زیرساخت ابر ایرانسل و سامانه هوشمند مدیریت برق ایرانسل و شبیه سازی موفقیت آمیز تست نفوذ و پایش حمله سایبری به سایت ایرانسل توسط تیم مرکز عملیات امنیت، به درخواست حاضران، مانور غیرفعال سازی دیتابیس اصلی مشترکان ایرانسل (HLR) هم انجام شد. در صورت ناموفق بودن این آزمایش، سرویس ده ها میلیون مشترک فعال ایرانسل، قطع می شد و مشترکان از دسترس خارج می شدند. اما کارشناسان ایرانسل توانستند بدون آمادگی قبلی و به صورت پیشبینی نشده، در ساعت پیک شبکه، این آزمایش را انجام دهند و با غیرفعال سازی دیتابیس اصلی، دیتابیس جایگزین در شهرستان دیگر، فورا (در کسری از ثانیه) و بدون کوچکترین تاثیر در شبکه فعال شد. سوم تا دهم آبان ماه، هفته نکوداشت پدافند غیرعامل نامگذاری شده است و سال جاری، با شعار «ایران پایدار، به وسعت ایمان، به بلندای امید» گرامی داشته شده است. پیش از این، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، موفق شده بود بر مبنای ارزیابی های تخصصی انجام شده، دستگاه برگزیده حوزه پدافند غیرعامل کشور شناخته شود و امروز نیز، ایرانسل بعنوان تنها اپراتور، جایزه برتر این حوزه را در مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دریافت کرد.


منبع:

1402/08/15
08:10:27
0.0 / 5
214
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
مهندس وب
مهندس وب web engineers